Кошаркаши Новог пазара победили Напредак

14.10.2019.

Кошаркаши Новог Пазара савладали су екипу Напретка из Алексинца са 81:71 (20:17, 22:19, 19:13, 20:22), у утакмици другог кола Кошаркашке лиге Србије.

Пазарци су водили од почетка, у 24. минуту имали су максималних 15 разлике (51:36), али су гости средином последње деонице кошевима Славише Богавца са линије за слободна бацања пришли на минус четири (65:61).

Победника је одлучила серија домаћина од 8:0, коју је иницирао Милан Вулић, па је у 38. минуту резултат гласио 73:61.

Домаћина је до тријумфа предводио Тарик Брунчевић са 20 поена, шест скокова, две асистенција и освојеном лоптом, уз 30 индексних поена.

Вулић је постигао 13, а Александар Тодоровић 12 поена за победнички састав.

Бољи од осталих у редовима Напретка био је Лука Милојевић са 13 поена, поен мање уписао је Богавац, док је Димитрије Раичевић убацио 10 поена.

Меч у дворани Пендик пратило је око 600 гледалаца.

После два кола, Нови Пазар и Напредак су у групи тимова са половичним учинком.

Пазар ће у трећем колу гостовати екипи Вршца, док ће Напредак бити домаћин новосадској Војводини.