Košarkaši Novog pazara pobedili Napredak

14.10.2019.

Košarkaši Novog Pazara savladali su ekipu Napretka iz Aleksinca sa 81:71 (20:17, 22:19, 19:13, 20:22), u utakmici drugog kola Košarkaške lige Srbije.

Pazarci su vodili od početka, u 24. minutu imali su maksimalnih 15 razlike (51:36), ali su gosti sredinom poslednje deonice koševima Slaviše Bogavca sa linije za slobodna bacanja prišli na minus četiri (65:61).

Pobednika je odlučila serija domaćina od 8:0, koju je inicirao Milan Vulić, pa je u 38. minutu rezultat glasio 73:61.

Domaćina je do trijumfa predvodio Tarik Brunčević sa 20 poena, šest skokova, dve asistencija i osvojenom loptom, uz 30 indeksnih poena.

Vulić je postigao 13, a Aleksandar Todorović 12 poena za pobednički sastav.

Bolji od ostalih u redovima Napretka bio je Luka Milojević sa 13 poena, poen manje upisao je Bogavac, dok je Dimitrije Raičević ubacio 10 poena.

Meč u dvorani Pendik pratilo je oko 600 gledalaca.

Posle dva kola, Novi Pazar i Napredak su u grupi timova sa polovičnim učinkom.

Pazar će u trećem kolu gostovati ekipi Vršca, dok će Napredak biti domaćin novosadskoj Vojvodini.