Алексиначке вести - новости Алексинац
Претрага

Медаље за алексиначке борце на турниру у Марибору

23.04.2018.

Алексиначки Џудо и џиу џицу клуб "НИФ" је учестовао на 14. међународном турниру "Роби Рајх", као и у 1. колу међународне регионалне Јадранске џиу џицу лиге у Марибору

У суботу и недељу, 21. и 22. априла, у спортској хали „Табор“ у Марибору одржан је 14. међународни турнир "Роби Рајх" и 1. коло регионалне Јадранске џиу џицу лиге.

У екипном такмичењу одржано је 1. коло регионалне Јадранске џиу џицу лиге у коме су наши такмичари имали три меча. Први меч наша екипа је била боља од екипе „Осенсеи“ из Штипа из Македоније и победила резултатом 5:1. У друом мечу победили смо екипу „Панда“ из Херцег Новог из Црне Горе резултатом 4:2, док смо у трећем мечу изгубили од домаће екипе „АДК“ из Марибора из Словеније резултатом 4:2.

- Милош Миљковић из Вакупа
- Јовић Стефан због повреде колена није одпутовао за Марибор, тако да нисмо имали представника у категорији -69кг.

На турниру "Роби Рајх" је наступило преко 400 такмичара из 42 клуба из 10 држава Европе: Аустрије, Италије, Мађарске, Хрватске, Бугарске, Црне Горе, БиХ, Србије, Македоније и Словеније. Такмичари нашег клуба остварили су изузетан успех освојивши 6 медаља: 2 златне, 3 сребрне и 1. бронзану.

Златне медаље освојили су:
Никола Трајковић, у категорији сениори -85кг
Филип Трајковић, у категорији: јуниори -94кг

Сребрне медаље су освојили:
- Станисављевић Милан, у категорији сениори +94кг, (који је због једног неконтролисаног ударца дисквалификован у финалу при резултату 5:5)
- Пејчић Немања, у категорији јуниори +94кг
- Јоић Данијела у категорији пионирке +44кг

Бронзану медаљу је освојио:
- Јанковић Давид, у категорији наде -50кг

- Остаје жал за изгубљена три финала где су нијансе одлучивале, али нашим такмичарима је недостајала спортска срећа, каже тренер клуба Драган Трајковић.

# џиу џицу Никола Трајковић Филип Трајковић N&F џиу џицу клуб НИФ Драган Трајковић Марибор Милош Миљковић борилачки спортови Немања Пејчић