Aleksinačke vesti - novosti Aleksinac
Search

Tri lična rekorda za atletičare na finalu Kupa Srbije

16.06.2014. AK Napredak

Finale Kupa Srbije za seniore/ke je održano 14/15.06.2014 godine na stadionu Crvene Zvezde, naš klub je predstavljalo 4 takmičara:

Milan Zeković je u trci na 10000m hodanje popravio svoj lični rekord na stazi za 14 sekundi i trku je završio na 47 minuta 56 sek. 98 stotih, zauzeo je odlično 5 mesto.

Marko Nikolić je u trci na 800m zauzeo 8 mesto sa rezultatom 1.57.48, Marko je trčao dosta hrabro vodio je trku do poslednjih 150m i na kraju mu je ponestalo snage da se bolje plasira.

Milica Zeković je prvog dana trčala 1500 m za 5.04.28 zauzela je 7 mesto i popravila lični rekord za skoro 8 sekundi,drugog dana takmičenja je trčala 800 m za 2.19.10 i zauzela odlično 3 mesto, popravila je lični rekord za 5 sekundi.

Predrag Kostić je trčao 3000 m stiplčez, zauzeo je 9 mesto sa rezultatom 10 min. 24 sek. 20 stotih.

Takmičenje je okupilo najbolje atletičare u Srbiji iz svih klubova. Naši takmičari su se odlično predstavili na Finalu Kupa Srbije za seniore/ke iako su još ove godine juniori oni već imaju zapažene rezultate.

# atletika Napredak AK Predrag Kostić Milica Zeković Marko Nikolić Milan Zeković