Aleksinačke vesti - novosti Aleksinac
Search
cirilica | latinica

Reakcija Srpske radikalne stranke povodom otvaranja prihvatnog centra

rss

02.03.2017.

Opštinski odbor Srpske radikalne stranke u Aleksincu protiv otvaranja prihvatnog centra za azilante u Aleksincu

Reakcija Srpske radikalne stranke povodom otvaranja prihvatnog centra

Više nema dileme da je Vlada Republike Srbije odlučila da otvori prihvatni centar za  azilante u Aleksincu. Vest koja se mesecima provlačila po medijima potvrđena je od strane šefa misije UNHCR-a u Srbiji,  Hansa Šodera.

Svedoci smo raznim dešavanjima kako u Srbiji, tako i u svetu vezanim za azilante. Otvaranje ovog centra može imati niz negativnih posledica. Zato Aleksinac ne može i ne sme da postane prihvatni centar za migrante u ovom delu Srbije!

Ne radi se o ksenofobiji, već smo zabrinuti za opštu bezbednost građana naše opštine i  pitamo rukovodstvo opštine:
- Da li sledeće žrtve silovanja trebaju biti naše sugrađanke?
- Da li će sledeći „kamion smrti“ proći našom glavnom ulicom, gde roditelji šetaju svoju decu?
- Da li će u našim neosvetljenim ulicama decu na povratku iz škole presretati nasilni azilanti?
- Da li roditelji trebaju da budu u konstantnom strahu i da svoju decu drže zaključanu po kućama?
- Da li će možda neki bombaš samoubica aktivirati bombu u nekoj našoj školi za vreme velikog odmora?
- Da li ste ponosni time što zbrinjavate azilante, a ne brinete o svojim građanima?
- Da li Zdravstveni centar ima kadrovske kapacitete za lečenje eventualnih oboljenja koji azilanti mogu da donesu sa Bliskog Istoka?
- Da li opština razvija strategiju zaštite svojih građana od povećanog rizika koji otvaranje prihvatnog centra sa sobom donosi?
- Da li je rukovodstvo možda ima preča posla nego da brine o bezbednosti svoji građana, kao što je na primer prikupljanje potpisa podrške premijeru za kandidaturu za predsedničke izbore?

Ne tako davno imali smo tragičan incident kada je automobil sa 15 azilanata izazvao udes na autoputu kod Draževca. 15 ljudi u jednom automobilu koji juri 200 na sat očigledan je pokazatelj da se njima ovde uopšte ne ostaje. Šta će se desiti kada te iste ljude zatvore u prihvatni centar i kažu im da ne mogu dalje u EU? Sigurno će biti puni razumevanja, neće preskakati ogradu i iskaljivati bes na prvo na šta naiđu, a to je naš grad, to su naši sugrađani, to smo mi!

Aleksincu je dosta tragedija! Opštini Aleksinac kao nerazvijenoj su potrebne fabrike, nova radna mesta, a ne dodatni problemi, socijalni slučajevi i azilanti. Aleksinac nije deponija Evropske unije.

Srpska Radikalna Stranka se godinama protivi pridruživanju Evropskoj uniji. Lider naše stranke, dr Vojislav Šešelj upozoravao je javnost da će Evropska unija učiniti sve da spreči priliv migranata na njenu teritoriju, što Srbiju dovodi u opasnost da postane karantin. Doniranjem sredstava za izgradnju prihvatnih centara u Srbiji Evropska unija oprema našu zemlju da na svojoj teritoriji trajno naseli najveći broj migranata. Sam šef misije UNHCR-a u Srbiji, Hans Šoder, najavljuje da migranti trebaju da idu u škole sa našom decom. To je pokazatelj da UNHCR zna da će ti migranti ostati naseljeni u Srbiji i da ih treba što pre uključivati u naš sistem radi asimiliranja.

Svrha prihvatnih centra jeste i ta da se migranti sklone iz većih gradova, pre svega Beograda, da bi Vlada RS mogla da omogući „arapskim prijateljima“ da izgrade „Beograd na vodi“. Vlada RS treba da izgradi ogradu na našim granicama i poruči da probleme sa migrantima treba da rešava onaj koji ih je i izazvao, tamo gde ih je izazvao, a ne Srbija, ne u Aleksincu. Mi nismo izazvali sukobe u Siriji i Avganistanu pa ne trebamo ni da rešavamo probleme koji su tim sukobima izazvani. Aleksinac je bio „kolateralna šteta“ za NATO alijansu, pa je izgleda „kolateralna šteta“ i za Vladu Republike Srbije.

Pričalo se o pretvaranju kasarne u Slobodnu zonu kojom bi se privukli strani investitori. Kakva poruka se šalje Grameru, Monikomu, Bosforu i eventualnim investitorima? Dobrodošli u nebezbednu zonu Aleksinac!
 
Zahtevamo da se čelni ljudi opštine odmah oglase o ovom problemu i da upotrebe sve svoje političke i privatne veze i uticaj, ako ga uopšte imaju, da spreče dolazak azilanata na teritoriju naše opštine. U suprotnom zahtevamo da podnesu ostavke na svoje funkcije jer nisu u stanju da rukovode ovom opštinom.

Takođe pozivamo rukovodstvo Pokreta socijalista, pre svega Opštinskog većnika i predsednika Opštinskog odbora, da preko svog šefa, ministra za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u vladi RS, Aleksandra Vulina, sa kojim ne propuštaju da se slikaju prilikom njegovih čestih poseta Aleksincu, izbore da se u Aleksincu ne otvara prihvatni centar za azilante. Neka se njihov ministar, po pitanju opštine Aleksinac,  malo više pobrine za rad i zapošljavanje, a ne samo za socijalna pitanja. Da li je nova zgrada Centra sa socijalni rad u Aleksincu zapravo novi Logistički centar za upravljanje migrantima u Aleksincu?

Ovo nije pitanje politike, ovo je pitanje čovečnosti i brige o našim sugrađanima.

Opštinski odbor Srpske Radikalne Stranke će u slučaju da rukovodstvo opštine ne preduzme ništa po pitanju otvaranja prihvatnog centra pokrenuti potpisivanje peticije za sprečavanje dolaska migrana u našu opštinu.

Komentara: 8


# SRS kasarna opština Vojislav Šešelj Vlada Republike Srbije NATO automobil škole saopštenje Beograd na vodi azilanti migranti prihvatni centar
@SRS_info @


 

▲ ▼ [+][-]


 • (+10) (-43)

  Uf 02.03.2017.
  Ovo je strašan nivo ksenofobije. Prosto ne znam dal je gora mogućnost da se zaista prihvate azilanti u Al ili izražavanje ovakvog stava. Tako nepolitički i tako "radikalski" još samo da huškatte ljude da ih ubijaju po Srbiji.

 • (+37) (-2)

  Zoran 02.03.2017.
  E bas si uf, naucili te da citas i pises i tu se stalo, mozak ocigledno nisi dovoljno razvio, a i sta ce ti kada zivis u Aleksincu. Radikali, ciji pristalica nisam, cak nisu ni radikalni u ovom tekstu. Nabrojali su samo sta su jadni izbeglice sve uradile do sada, drzavama koji su ih primile. Da li si ikada razmisljao o tome zasto ih nema u bogatim arapskim drzavama. Da li si razmisljao o tome ko ih organizovano salje na ovu stranu i zasto. Jesi li znao da tamo u njihovim drzavama dele proagandne letke u kojima se evropljanke prikazuju sa kratkim suknjama a ispod pise da su zeljne arapskih mladica. Da li si ze zapitao ikada koja su njihova shvatanja i pogledi na svet. Ako imas imovinu i rodjake, bilo muskog ili zenskog pola, trebalo bi da se zabrines za njih. I jos jedno pitanje za tebe bez mozga, mozda sam ja radikalniji od radikala a zivim u jednoj evropskoj zemlji u kojoj politicar sa najboljim rejtingom obecava da ce zaustaviti muslimanski cunami ako dodje na vlast. Sta mislis za koga cu ja da glasam. A ti glasaj za ove sto nisu ksenofobicni.

 • (+11) (-1)

  Dragana 02.03.2017.
  Neka se zove i bilo kakva fobija, ali podrzacu bilo koji vid protesta, jer su meni moja deca najbitnija a ne neka politicka kampanja. Lako je vama koji prodjete pored kasarne, ili odete na Brdjanku jednom mesecno, da kazete kako su to jadni ljudi koje treba zbrinuti. Slazem se, treba ih zbrinuti, ali zasto ja i moja deca svakodnevno da gledamo tu jad, i da se plasimo da nece neko preskociti ogradu jer ga je iziritirala nasa "sloboda" a neminovno tu moramo da prodjemo? Neka brinu o njima bogatije zemlje, ili neka budu na lokaciji koja je daleko od naseljenog mesta. Ne bi oni organizovali pokolj, ali narusili bi bezbednost, usadili bi svakodnevni strah u nama i eventualno prosirili zarazne bolesti. Svako iole normalan nece pristati na ovako nesto, nemojte da dozvolite sebi da cutanjem i nepodrzavanjem lisite sebe normalnog prolaska pored Brdjanke.

 • (+7) (-28)

  uf 02.03.2017.
  Zoki, mržnju prosipaj tamo gde živiš. Dakle, u zemlji u kojoj si sada, gde je svakako bolje nego u Al, slobodno piši na tom jeziku i obraćaj se svojim sugrađanima. Od takve retorike koristi nemamo poslednjih 30 godina i ako pročitaš videćeš šta je napisano, dakle ne znam da li mi više smeta dolazak tih ljudi u Al ili ova bolesna ksenofobna retorika.

 • (+4) (-8)

  Srdjan 02.03.2017.
  Zorane be begaj otud vidiš da će tebe prvog da sprče ti arapi. Dolazi ovamo pa će se borimo da ih nenaselimo.

 • (+15) (-0)

  Zoran 02.03.2017.
  Vidis uf, bas ti to uf prilici, ja vise doprinosim ovom gradu i drzavi srbiji nego ti, siguran sam. Ti mi licis na jednog od onih, koji natezu flasu piva ispred prodavnice. Pises komentare bez sadrzine, koliko nesto da napises. A ti Srdjane ne brini za mene, utopi se u to Aleksinacko nistavilo i mizerni zivot. Ja se svakodnevno trudim da me niko ne "prci" i to mi polazi za rukom a tebi u Srbiji to rade svakodnevno, u beskrajnim redovima po hodnicima bolnica, opstine, policije. Svakodnevno te "prce" kojekakvim suludim procedurama i bezveznim papirima. Ali ti si verovatno oguglao na svakodnevno silovanje te bol vise ne osecas. Ja zivim dostojno i ovde i tamo, ne brini za mene. Okreni se oko sebe i pogledaj, otvori oci ako mozes, imas ti i te kako o cemu da se brines.

 • (+14) (-1)

  Zoran 02.03.2017.
  Ovaj komentar je namenjen Aleksincanima sa mozgom. Uf pise "Prosto ne znam dal je gora mogućnost da se zaista prihvate azilanti u Al ili izražavanje ovakvog stava." Znaci i on je protiv dolaska azilanata ali ne zna da li je njihov dolazak gora stvar od stava Radikala, koji su isto tako protiv njihovog dolaska. Pri tome oni pozivaju odbornike da to sprece u protovnom ce pokrenuti potposivanje peticije. Sta je smisao komentara ovog ufa. Nema smisla, to dovoljno govori o njemu. On je protiv onoga protiv cega su i Radijali ali oni su zbog toga ksenofobicni a on eto nije. Uf, ne lupetaj vise ti nemas pojma sta si napisao. Ne brukaj se.

 • (+2) (-0)

  eh uf... kao bot si 03.03.2017.
  Pises takve gluposti,nebuloze,da se i ti kada to procitas,verov.pitas, sta je pisac hteo da kaze.
  Redakciji predlazem da skloni ovu ''reklamicu''o Vucicevom sajtu,cemu to? Primorani ste,ili i vi dobijate za reklamiranje NESTO?????


[ Dodaj komentar ]


Budite obavešteni

Dozvoljavam da mi ovaj portal dostavlja obaveštenja o najnovijim vestima