- Novosti
- Društvo
- Ekonomija
- Nauka i tehnika
- Zdravlje
- Kultura
- Zabava
- Sport
- Kolumne
- Najave i obaveštenja
- Aleksinac
- Oglasi
- Poslovni oglasi
Odobren projekat KLER-a za razvoj Geografskog informacionog sistema
11.11.2015. Opština Aleksinac
Evropski PROGRES je odobrio Projekat KLER-a "Razvoj Geografskog informacionog sistema opštine Aleksinac"

Na sedmom sastanku Upravnog odbora Evropskog PROGRESa, između ostalog, odlučeno je da se obezbedi 1.027.240 evra za uvođenje i razvoj geografskih informacionih sistema u 12 lokalnih samouprava na jugoistoku i jugozapadu Srbije. Javni poziv trajao je od 26. maja do 13. avgusta 2015. godine.
Jedini partnerski projekat u okviru ovog Programa dobile su opštine Merošina i Aleksinac.
Prema rečima pomoćnice predsednika opštine Aleksinac za lokalni ekonomski razvoj, Danijele Petković, partnerski projekat ove dve opštine se usredsređuje na izradu inventara imovine i mapiranje brownfield i greenfield lokacija.
Predviđa se razvoj zajedničkog GIS-a za obe lokalne samouprave, što predstavlja dobar pristup korišćenju opreme za pribavljanje podataka u pogledu održivosti i zajedničkog korišćenja resursa partnerskih lokalnih samouprava.
Za realizaciju ovog projekta Evropski PROGRES je obezbedio sredstva u iznosu od 133.479,00 evra, dok će opštine Merošina i Aleksinac iz svog budžeta izdvojiti 16.500,00 evra.
# Danijela Dimitrijević investicije KLER Progres Evropski progres GIS
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
Latest news

- Ekološke aktivnosti
- Vukovi osvoji ligu
- Propast dolara i zlatna rublja
- Pobeda rukometaša Aleksinca
- ZIP FEST
- Na maturu bez automobila
- Dojave o bombama u školama
- Pet godina ili ništa
- Veče muzike i elegancije
- Pobeda rukometaša Aleksinca
Latest ads

- Mogucnost dodatne zarade!
- Prodajem stan u Zemunu, Uknjižen 1.0 36m2, 39.950eura
- NISKA KAMATNA STOPA
- ShopCo naša svaštarica
- Sve za zaštitu vašeg ličnog i poslovnog okruženja
Najviše ...
- Čitanja
- Most commented