16.ОФК Рутевац 190818 3 2 13 30:63 (-33)11

Напредак 2012 - Темпо, Голман гостију брани пенал

Гледалаца : 50
Стрелци : 1:0 Цветковић 34 минут, 1:1 Д. Петровић 68 минут
Напредак 2012: Л. Стевановић, Ђорђевић, А. Грујић, Јевремовић, Милошевић, А. Стевановић, Цивић, Станковић (Филиповић), Марковић (Петровић), Цветковић, В. Грујић
Темпо: Митровић, Првуловић, М. Младеновић, А. Петровић, Д. Петрович, Маринковић, М. Младеновић, Ђорђевић, Стефановић, Миловановић, Јосифов (Мијаиловић)

По тешком и натопљеном терену видели смо једну отворену утакмицу са доста прилика на обе стране посебно у другом полувремену. Домаћин се боље снашао по каљузи и повео са 1:0 резантним ударцем капитена Цветковића после пола часа игре. И након вођства домаћи су нападали и до краја полувремена створили још две три солидне шансе које брзоноги Грујић није искористио.

Наставак меча доноси другачију слику. Гости из Мозгова ослобађају се притиска домаћих, преузимају иницијативу и први стварају шансу за гол. То им се умало није исплатило у 61 минуту када Миловановић излази сам испред голмана домаћих али лопта уместо у мрежу погађа стативу.

А онда шок за домаћина. У 68 минуту судија Јовановић свира слободан ударац за Мозговце на неких 30 метара искоса од гола Напретка. Шут Петровића добија чудну путању вара комплетну одбрану домаћих и голмана Стевановића и завршава у мрежи за велику радост и заслужено изједначење играча Темпа. Није прошло ни пет минута од изједначења а судија оправдано показује на белу тачку за домаћина. Лопти прилази капитен Цветковић али голман Митровић парадом зауставља ударац и израста у јунака утакмице. До краја домаћи стварају још две прилике у 84 и 87 минуту, али Грујић није имао среће. Једном шутира преко гола а други пут из изгледне ситуације у голмана Митровића.

Кад се све сабере и одузме домаћи могу да жале за победом.

# фудбал Дражевац Рутевац Гредетин Вукашиновац општинска лига Темпо ФК Мозгово Напредак ФК Крушје Милан Милојевић