16.OFK Rutevac 190818 3 2 13 30:63 (-33)11

Napredak 2012 - Tempo, Golman gostiju brani penal

Gledalaca : 50
Strelci : 1:0 Cvetković 34 minut, 1:1 D. Petrović 68 minut
Napredak 2012: L. Stevanović, Đorđević, A. Grujić, Jevremović, Milošević, A. Stevanović, Civić, Stanković (Filipović), Marković (Petrović), Cvetković, V. Grujić
Tempo: Mitrović, Prvulović, M. Mladenović, A. Petrović, D. Petrovič, Marinković, M. Mladenović, Đorđević, Stefanović, Milovanović, Josifov (Mijailović)

Po teškom i natopljenom terenu videli smo jednu otvorenu utakmicu sa dosta prilika na obe strane posebno u drugom poluvremenu. Domaćin se bolje snašao po kaljuzi i poveo sa 1:0 rezantnim udarcem kapitena Cvetkovića posle pola časa igre. I nakon vođstva domaći su napadali i do kraja poluvremena stvorili još dve tri solidne šanse koje brzonogi Grujić nije iskoristio.

Nastavak meča donosi drugačiju sliku. Gosti iz Mozgova oslobađaju se pritiska domaćih, preuzimaju inicijativu i prvi stvaraju šansu za gol. To im se umalo nije isplatilo u 61 minutu kada Milovanović izlazi sam ispred golmana domaćih ali lopta umesto u mrežu pogađa stativu.

A onda šok za domaćina. U 68 minutu sudija Jovanović svira slobodan udarac za Mozgovce na nekih 30 metara iskosa od gola Napretka. Šut Petrovića dobija čudnu putanju vara kompletnu odbranu domaćih i golmana Stevanovića i završava u mreži za veliku radost i zasluženo izjednačenje igrača Tempa. Nije prošlo ni pet minuta od izjednačenja a sudija opravdano pokazuje na belu tačku za domaćina. Lopti prilazi kapiten Cvetković ali golman Mitrović paradom zaustavlja udarac i izrasta u junaka utakmice. Do kraja domaći stvaraju još dve prilike u 84 i 87 minutu, ali Grujić nije imao sreće. Jednom šutira preko gola a drugi put iz izgledne situacije u golmana Mitrovića.

Kad se sve sabere i oduzme domaći mogu da žale za pobedom.

# fudbal Draževac Rutevac Gredetin Vukašinovac opštinska liga Tempo FK Mozgovo Napredak FK Krušje Milan Milojević