На државном првенству Србије у џиу џицу НиФ освојио 9 медаља

07.03.2022.

У суботу, 5. марта 2021. године у Лозници одржано је државно првенство Србије у џиу џицу за све узрасне категорије, на коме су наступили такмичари нашег клуба у свим категоријама: пионири, нада, кадети, јуниори и сениори. Наши такмичари су остварили изузетан успех освојивши укупно 9 медаља: 7 златне и 2 бронзане.

- Ристић Александар из Житковца, пионири -46кг

Истог дана, у Новом Саду одржано је и државно Првенство Србије у самбоу, на коме су наступили такмичари нашег клуба само у старијим узрасним категоријама: јуниора и сениора.

Наш такмичар Трајковић Никола је у веома јакој конкуренцији у категорији сениори -88кг освојио 1. место и златну медаљу.

На овим такмичењима посебно се издвојио наш такмичар: Никола Трајковић који је на оба такмичења освојио 1. места и постао првак Црбије у два различита борилачка спорта: џиу џицу и самбоу чиме је потврдио статус Врхунског спортисте који му је додељен од стране Министарства спорта Републике Србије.

Остали такмичари су показали велику борбеност и жељу за успехом али овог пута нису успели да освоје медаљу.