КК Напредак ушао у историју екипног спорта у Алексинцу
25.04.2019. Душан Остојић
Кошаркаши Напретка су дефинитивно постигли историјски успех, успех који до сада ниједна екипа, ни у једном екипном спорту није постигла. Од следеће сезоне КК Напредак је тим Прве лиге. Наши суграђани имаће прилику да гледају најбоље екипе у српској кошарци.

Тај успех није дошао преко ноћи. Кошаркаши предвођени тимом двојице Раичевича су постигли тај успех. Тренер Небојша Раичевић, Крушевљанин, у Алексинцу је успео оно што за руком није пошло ни много већим и богатијим општинама. Изузетно важну улогу у формирању победничке атмосфере у тиму имао је и капитен екипе Никола Раичевић, који је ову сезону из утакмице у утакмицу показао да је дефинитивно најбољи играч. Уз све то још један двојац је дао све од себе, да Напредак постане прволигаш.
Ерор и Стојковић је дефинитивно добитна комбинација, за управу алексиначког прволигаша. Готов сви који кошарку прате знају са колико љубави и ентузијазма су Ерор и Стојковић, припремали услове за рад тима, и колико су се борили да обезбеде средства за нормално функционисање тима.
Када је реч о финансијама обавезно треба нагласити и важну улогу локалне самоуправе и ЈКП Водовод и канализација, и директора Буду Марковића, који је главни спонзор тима. Да тим играча буде у што бољем здравственом стању, најзаслужнији је доктор Марко Јовановић, доктор екипе.
Такође у набрајању заслужних људи за успех екипе Напретка, не треба заборавити и некадашњег спонзора Февзија Шиљика, који је био део победничког тима, али и компанију Макси Ко која је била дуго година главни спонзор екипе.
И на самом крају, камен у мозаику успеха, дефинитивно заслужују и верни навијачи КК Напредак, предвођени Драганом Радовановићем, Сашом Стојевим и Драганом Перићем, који су уз тим били сваку утакмицу, и до краја веровали да ће КК Напредак постати прволигашки тим.
# кошарка Макси Ко Војкан Ерор Напредак КК водовод Небојша Раичевић Никола Раичевић
@KKNapredakAl
@
Tweet
[ Додај коментар ]
Најновије вести

- Смиљана Јанковић Пешић (1937-2023)
- Додела постхумног признања
- Београдски синдикат у Нишу!
- Душан Ковачевић добио свој плато у Сокобањи
- Сећање на Проту Стевана Димитријевића
- Гордана Живановић (1957 - 2023)
- Ћерента подигао маузолеј
- Џунић одбранио титулу и ове године
- Чувај се Западњака и кад дарове носе
- Ко први до крста, крст његов
Најновији огласи

- ХИТНО потребна кућа/стан за одржавање и становање
- PLASTICNA AMBALAZA SRBIJA
- Plac na prodaju
- Valjak za peglanje Boš
- Alat za ispravljanje limarije vakumom
Највише ...
- читања
- коментара
- Вандали у Житковцу
- Виолисткиња Марина Живковић
- Ћерента подигао маузолеј
- Гордана Живановић (1957 - 2023)
- Без дочека у Житковцу
- Ало-Ало у најлуђој ноћи