Фудбал: Резултати 17. кола Зоне и 16. кола Нишавске лиге

21.03.2017. Милан Милојевић

Одигране су утакмице 17. кола Зоне "Исток", као и 16. коло Нишавске окружне фудбалске лиге.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ОФК БОР 1:0 (0:0)

Императив победе оковао је ноге нашим момцима који су у првом полувремену приказали веома лошу игру, имали само једну изгледнију прилику у 21. минуту преко Стоилкова. Јалова иницијатива није донела ништа ново ни на почетку другог полувремена. Гости се успешно бране, сваки напад домаћих заустављају на ивици свог шеснаестерца. Како је текло време тако су текли и све бољи напади домаћих.Један слободан ударац са 20 метара Бабићу брани данас одлични голман Борана Нешовић. Након тога наши стварају још 2-3 веома добре прилике али Нешовић брани

Играо се 76. минут када је један слободан ударац Савић убацио у шеснаестерац гостију, лопта прескаче све долази до данас расположеног Стоилкова који у маниру расног стрелца савладава данас одличног Нешовића. До краја утакмице резултат се није мењао.Домаћи су забележили веома важну победу у борби за опстанак.

У следећем колу ОФК Напредак 1929 игра са још једним претендентом из доњег дела табеле Тимочанином у Књажевцу. Уколико се са тог гостовања врате не поражени одшкринуће широм врата опстанка, што је и био главни циљ ове сезоне нове управе на челу са агилним председником Иваном Јовановићем

16 Раднички 1947     54-288

ПАЛИЛУЛА (АЛЕКСИНАЦ) – МОРАВА (ЖИТКОВАЦ) 2:0 (1:0)

Комшијски дерби је заслужено припао домаћој екипи.Током целог сусрета имали су иницијативу, нападали, стварали прилике, али су захваљујући својим неспретним нападачима постигли "само" два погодка.Гости су се умешно бранили и створили тек 2-3 полуприлике, што је од једне екипе која је до пре пар кола била прва веома мало. Иако је у питању био комшијски дерби утакмица је протекла у фер и коректној атмосфери, пред око 50 навијача

Голове за домаће постигли су Бабић у 8 минуту и Радојковић у 59 минуту

***

Овог викенда стартује и најнижи ранг такмичења општинска фудбалска лига утакмицама 16. кола. Ево и парова: