Aleksinačke vesti - novosti Aleksinac
Search

Fudbal: Rezultati 17. kola Zone i 16. kola Nišavske lige

21.03.2017. Milan Milojević

Odigrane su utakmice 17. kola Zone "Istok", kao i 16. kolo Nišavske okružne fudbalske lige.

OFK NAPREDAK 1929 – OFK BOR 1:0 (0:0)

Imperativ pobede okovao je noge našim momcima koji su u prvom poluvremenu prikazali veoma lošu igru, imali samo jednu izgledniju priliku u 21. minutu preko Stoilkova. Jalova inicijativa nije donela ništa novo ni na početku drugog poluvremena. Gosti se uspešno brane, svaki napad domaćih zaustavljaju na ivici svog šesnaesterca. Kako je teklo vreme tako su tekli i sve bolji napadi domaćih.Jedan slobodan udarac sa 20 metara Babiću brani danas odlični golman Borana Nešović. Nakon toga naši stvaraju još 2-3 veoma dobre prilike ali Nešović brani

Igrao se 76. minut kada je jedan slobodan udarac Savić ubacio u šesnaesterac gostiju, lopta preskače sve dolazi do danas raspoloženog Stoilkova koji u maniru rasnog strelca savladava danas odličnog Nešovića. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao.Domaći su zabeležili veoma važnu pobedu u borbi za opstanak.

U sledećem kolu OFK Napredak 1929 igra sa još jednim pretendentom iz donjeg dela tabele Timočaninom u Knjaževcu. Ukoliko se sa tog gostovanja vrate ne poraženi odškrinuće širom vrata opstanka, što je i bio glavni cilj ove sezone nove uprave na čelu sa agilnim predsednikom Ivanom Jovanovićem

16 Radnički 1947     54-288

PALILULA (ALEKSINAC) – MORAVA (ŽITKOVAC) 2:0 (1:0)

Komšijski derbi je zasluženo pripao domaćoj ekipi.Tokom celog susreta imali su inicijativu, napadali, stvarali prilike, ali su zahvaljujući svojim nespretnim napadačima postigli "samo" dva pogodka.Gosti su se umešno branili i stvorili tek 2-3 poluprilike, što je od jedne ekipe koja je do pre par kola bila prva veoma malo. Iako je u pitanju bio komšijski derbi utakmica je protekla u fer i korektnoj atmosferi, pred oko 50 navijača

Golove za domaće postigli su Babić u 8 minutu i Radojković u 59 minutu

***

Ovog vikenda startuje i najniži rang takmičenja opštinska fudbalska liga utakmicama 16. kola. Evo i parova: