Nezvanični i nezavisni portal Aleksinčana
Aleksinačke vesti - novosti Aleksinac
Politika

Antanasković delio letke u Beču

Ovako bi mogao da se oceni učinak zamenika predsednika opštine Momčila Antanaskovića u poseti Beču, pod pokroviteljstvom Dragana Markovića Palme.

J. S., A. G. - Novembar 27, 2012Antanasković delio letke u Beču

Iako je delegacija koju je predvodio Dragan Marković Palma, imala ozbiljne razgovore u Beču, za našu opštinu nema lepih vesti. Po svemu sudeći, potpredsednik SO Aleksinac, Momčilo Antanasković je imao uspešnu turističku posetu Beču, ali ne i poslovnu.

Iz Beča za aleksinačku privredu nije stigao nijedan konkretan predlog. Dragan Marković Palma je delegaciju funkcionera opština Juga Srbije, poveo sa ciljem da se u Beču ostvari što veći broj poslovnih i investicionih dogovora. Iako su mnoge opštine u tome uspele, na žalost aleksinačka delegacija nije ostvarila konkretne poslovne projekte.

Sam Momčilo Antanasković je zadovoljan rezulatima posete i očekuje odziv austrijskih privrednika već početkom sledeće godine. U izjavi za jagodinske medije on je naveo:

"Aleksinac ima oko 60000 stanovnika, oko 15000 radnika, što na birou za zapošljavanje, tako da su ova očekivanja od ovog putovanja baš usmerena i u tom smeru da postoji neka mogućnost da se neki investitor i nešto dovede u opštinu Aleksinac, jer opština Aleksinac pre svega, ima dosta dobar geografski položaj, koridor 10 prolazi celom dužinom kroz opštinu Aleksinac".

Zlonamerni politički oponenti aktuelne vlasti, malo u šali, malo u zbilji, navode: "Moma, čovek išao tamo turistički, baš ga briga, uzeo tri devizne dnevnice i vratio se."


Prilog Radio Aleksinca:


5 Komentara

▲ ▼ [+][-]


  • Avatar
    Okoreli grobar - 27.11.2012., (+1) (-0)

    Ocekivati da ovo uspostavi neki poslovni kontak je isto tako kao i ocekivati da porno glumac prizna da je porno glumac.

  • Avatar
    turista - 27.11.2012., (+1) (-0)

    sad kad nagrnu turisti nece mozemo da se odbranimo . ali dobro bar ce se skupiti pare za turisticku kancelariju .

  • Avatar
    jadni mi - 28.11.2012., (+1) (-0)

    i šta ćemo sad nespremni , kad nam se odjednom desi preporod i blagostanje???? šta??? jadni mi , a tako smo se lepo navikli na bedu, nemaštinu, besposlicu, kriminal ,narkomaniju...

  • Avatar
    sramota stvarno ste ga preterali - 29.11.2012., (+1) (-0)

    ako je tacno da je uzeo inostrane dnevnice za ovaj put u bec a uz to prima 80.000 dinara platu, onda je to stvarno sramota, i palma vise ne zna kakve ljude postavlja.

  • Avatar
    uzeo dnevnice - 01.12.2012., (+1) (-0)

    sram ga bilo