01.11.2015 14:00Crvena zvezda1:1Kraljevo
01.11.2015 14:00Vukašinovac1:1Feniks 2012
01.11.2015 11:00OFK Sloga0:5Jedinstvo GVD
31.10.2015 14:00Ratar5:1OFK Rutevac 1908

FK Polet (Radevac) - FK Pobeda Jakovlje 3:1 (1:0)

Strelac: Nenad Milošević - 2. poluvreme

U malom komšijskom derbiju viđena je dobra utakmica, u kojoj je domaća ekipa osvojila sva tri boda.

Favorizovana ekipa nije nekom lepršavom igrom stigla do pobede, ali su, kada je bilo potrebno, svoje šanse iskoristili na vreme. Utakmica je obilovala nesportskim ponašanjem igrača obeju ekipa.

Početak prvog dela utakmice pripao je igračima "Pobede", koji su vršili veći pritisak ka golu protivnika, ali bez ijedne velike šanse. Kasnije se ekipa "Poleta" oslobodila početnog grča i utakmica je počela da se rasplamsava.

Prvi gol postignut je pet minuta pre kraja poluvremena. domaći su ukrali loptu na sredini terena i čentarsutem po levoj strani prvi stigli do vođstva.

U drugom poluvremenu, posle samo nekoliko napada, domaća ekipa već je vodila sa 2:0. Nakon tog gola gosti, koji više nisu imali šta da izgube, krenuli su u potpunu ofanzivu. Napadačka igra im se isplatila kada su ubrzo smanjili rezultat golom Miloševića iz slobodnog udarca, pravo malo remek delo. U timu "Pobede" se posle duže pauze vratio i napadac Savić, koji je učinio da igra gostiju deluje mnogo bolje nego na ranijim utakmicama. Utakmica je izgubila na napetosti sjajnim golom domaćeg igrača 10 minuta pre kraja utakmice.

Ovo je bio šesti poraz gostujuće ekipe, koja ovaj negativan niz nije imala od početka 2013/14 sezone. Svaka nova utakmica je prilika za popravni. U sledećem kolu ugostićemo Crvenu Zvezdu iz Gornjeg Ljubeša.