- Новости
- Друштво
- Економија
- Наука и техника
- Здравље
- Култура
- Забава
- Спорт
- Колумне
- Најаве и обавештења
- Алексинац
- Огласи
- Пословни огласи
Злоупотреба новца за путне трошкове
17.08.2014. Д. Остојић
Све је више запослених у јавним предузећима и установама који злоупотребљавају новац за путне трошкове.
Дошли смо до имена од десетак људи запослених у државним фирмама који су се пријавили да не живе у Алексинцу.

Модел је прост, а детаље нам је испричао наш саговорник који нам је доставио доказе на ову тему:
"Запослени који раде у државној служби, се лажно пријављују да им је место становања Ниш или неко од алексиначких села. У рачуноводство фирме донесу потврду о пребивалишту и на основу тога на име путних трошкова сваког месеца добију између 6.000 и 8.000 динара. А сви у фирми знају да живе у Алексинцу, али им нико ништа не може."
Од нашег саговорника из полиције смо такође добили занимљив податак:
"У полицију су стизале пријаве грађана везане за злоупотребу новца за путне трошкове,али је овај проблем за сада тешко решив, јер је неизводљиво сакупити валидне доказе за суд. Закон је ту доста растегљив."
Из тужилаштва стиже слична прича.Наш саговорник који је желео да остане анониман каже да се тужилаштво пре више од годину дана бавило овом темом, али није било доказа за покретање спора.
И док се не нађе добар модел контроле, запослени ће овај модел приходовања све више користити. Поготову ако виде да у фирми сви који злоупотребљавају путне трошкове пролазе некажњено.
# јавна предузећа злоупотреба путни трошкови
@
Tweet
[ Додај коментар ]
Најновије вести

- Успаванка за Алексију Рајчић
- Од Бријуна до Ћуприје
- Победници фото конкурса
- Конкурс најбољих дечијих песама
- МАРЧЕЛО у Нишу
- Још једни судбински избори
- Отац је назвао по ТЕЛЕВИЗОРУ
- Фестивал првоизведених представа
- Реновиран део Дома у Кулини
- Споразум о сарадњи
Најновији огласи

- NINDŽA KORNJAČE stare epizode, kompletno + USB
- Prodajem lokal
- Serije 'ALLO 'ALLO + MUĆKE + USB (AKCIJSKA CENA)
- 20/40 FT HC transportni kontejner na prodaju
- Serija MUĆKE kompletna na USB (AKCIJSKA CENA) + poklon
Највише ...
- читања
- коментара
- Отац је назвао по ТЕЛЕВИЗОРУ
- Победници фото конкурса
- МАРЧЕЛО у Нишу
- Још једни судбински избори
- Конкурс најбољих дечијих песама
- Од Бријуна до Ћуприје
Boban 17.08.2014.
Dule, konacno tema koja dotice i lekare, kao da su bili nevidljivi u tvojoj borbi protiv korupcije i zloupotreba. Proveri ko je u poslednjih desetak godina od lekara u ZC Aleksinac na ime putnih troskova ostetio budzet ministarstva zdravlja lazno prijavljujuci prebivaliste u Nisu.
dragan 17.08.2014.
druze,ljudi se snalaze. pa ovi pokradose milione,a ti se hvatas za sicu.
Koje 17.08.2014.
Nemoguca misija. Svi su u naprednjacima.
Kontraudar 17.08.2014.
Radikalni naprednjaci navikli tako vec godinama,setimo se samo afera dok su bili u skupstini od 2000 do 2009 boga pokrali na ime putnih troskova,sad promenili dres a isto nastavljaju.
slavisa 20.08.2014.
jedan od takvih je i dr. Ivan Stankovic