Деца из Житковца прваци државе у информатици
25.05.2017.
Две ученице ОШ "Вук Караџић" из Житковца код Алексинца освојиле су прво и друго место на државном такмичењу из информатике у Бору.
Ученици ове школе већ годинама су међу најбољима у Србији.

Аница Станковић и Теа Миловановић су ученице петог разреда Основне школе у Житковцу, а на такмичењу су биле боље не само од својих вршњака, већ и ученика шестог, седмог и осмог разреда. Њихов успех важан је и због тога што информатику уче тек осам месеци.
Учeници наставника Милана Динића сваке године од 2010. донесу неко од признања са државних такмичења. Најчешће су то прва места.
Да је реч о талентованим ученицама, које воле информатику Аница и Теа су наговестила већ на школским и окружним такмичења. Обе долазе из Житковца, малог места поред Алексинца, које има само две и по хиљаде становника.
Напредне методе које наставник Динић користи у раду са децом, преточене су у уџбеник који ће се од наредне школске године користити у настави за предмет информатика и рачунарство.
# Житковац Милан Динић школе информатика Теа Миловановић Аница Станковић
@
Tweet
[ Додај коментар ]
Најновије вести

- Примедбе на квалитет радова на мосту
- Додела похвала и признања
- О судбини Нишвила
- Смиљана Јанковић Пешић (1937-2023)
- Додела постхумног признања
- Београдски синдикат у Нишу!
- Душан Ковачевић добио свој плато у Сокобањи
- Сећање на Проту Стевана Димитријевића
- Гордана Живановић (1957 - 2023)
- Ћерента подигао маузолеј
Најновији огласи

- ХИТНО потребна кућа/стан за одржавање и становање
- PLASTICNA AMBALAZA SRBIJA
- Plac na prodaju
- Valjak za peglanje Boš
- Alat za ispravljanje limarije vakumom
Највише ...
- читања
- коментара
- Вандали у Житковцу
- Виолисткиња Марина Живковић
- Ћерента подигао маузолеј
- Гордана Живановић (1957 - 2023)
- Без дочека у Житковцу
- Донација компаније Магна