Атеист реп ће у току априла и маја наступити на виликим фестивалима на Балкану, а прилику да их погледају и послушају имаће и алексиначка публика.

На алексиначком гробљу пронађени су надгробни споменици породице Прендић у запуштеном стању. Ово не би било чудно да се ради о породици једног од најзначајнијих Алексинчана. Не постоји пуно записа о њима, али се зна да је Риста Прендић био последњи српски татарин. И други представници ове породице су оставили значајан траг, о њима другом приликом.

Опширније

Успех Зековића на Балканским играма у Турској

АК 21.04.2013.

На Балканском првенству у ходању одржаном 20.04.2013. године у турском граду Аyвалик наш такмичар и репрезентативац Милан Зековић је заузео 6. место у трци на 10 км за јуниоре са резултатом 48 минута и 34 секунди.

Опширније

Одржан фестивал Гордана Брајовић

Д. Стојановић, В. Новости 20.04.2013.

У Алексинцу одржани 16. Дани дечје поезије и стваралаштва "Гордана Брајовић". Лауреаткиња Виолета Јовић, за књигу "Свитац у очима". Највеселији тренуци били су уручење награда младим ствараоцима

Опширније

„Шуматовцу“ 15 медаља

Извор: РТВ Алт, аутор: С. Илић 20.04.2013.

На Отвореном првенству Региона јужне и источне Србије, које је у недељу одржано у Хали спортова у Алексинцу, каратисти „Шуматовца“ освојили су 15 медаља - четири златне, три сребрне и осам бронзаних. По једну златну медаљу освојили су микс тим 99/98 и Теодор Влајковић, док је Ален Гагић освојио два златна одличја.