Победа Напретка, Дестановић успешно дебитовао

15.11.2015. Текст/фото: Марко Радић, Радио Алексинац

Кошаркаши алексиначког Напретка савладали су, на гостовању, екипу Пролетера из Зрењанина 86:87 (18:20, 21:27, 21:21, 26:19) и тако остварили прву овосезонску победу на гостујућем терену.

Чак петорица играча Напретка имали су двоцифрен учинак. Најефикаснији појединац у редовима нашег тима био је Немања Павловић са 19 поена (5ск), а пратили су га Никола Станојевић са 16 (7ск), са по 13 поена Драгољуб Шикман (8ск, 5 ас), Радмило Мојсиловић и Александар Миладиновић.

Напредак био је у предности током највећег дела меча, а у једном моменту било је и +16 за госте из Алексинца. Била је ово уједно и прва победа Далибора Дестановића на клупи Напретка, који је недавно на том месту заменио Предрага Јаћимовића.

Од самог старта меча, алексиначки тим преузео је вођство и диктирао темпо на терену, а једину предност домаћа екипа имала је у 6.минуту када је било 11:10 у корист Пролетера. После првих 10 минута на семафору стајало је 18:20 за Напредак.

У 13. минуту игре Мојсиловић постиже тројку за прво озбиљније вођство од 21:29. Домаћин се није предавао, успевао је да задржи једноцифрен заостатак, али је на полувремену гостујући тим ипак водио са сигурних 39:47.

Нови стратег Напретка, Дестановић, одлично је водио меч, већ у првих 20 минута у ротацији је имао 11 играча, од којих је сваки дао одређени допринос на паркету.

Страшно је припретио Напредак када је у 25.минуту након Мојсиловићеве друге узастопне тројке било 44:60. Међутим, од тог момента, домаћин се пробудио и направио велику серију од 21:8 и веома брзо прилиближио се на ''свега'' 65:68. Након Шикманових 2+1 и везаних поена Анђелковића и Станојевића, гости одбијају налет и одлазе на 67:77 у 34. минуту.

Уследила је више него узбудљива завршница. Пролетер је на крилима Божовића и Николића (обојица постигли по 27 поена) успео да у једном моменту дође и до предности - 85:84 у последњем минуту.

Ипак, Алексинчани су одолели још једном притиску и након што је Шикман био половичан са линије пенала, однели јако вредну победу из Кристалне дворане у Зрењанину.

Пролетер Нафтагас Зрењанин - Напредак Алексинац 86:86!

Напредак сада има скор од 3 победе и 4 пораза. У наредном колу дочекаће, по свему до сада приказаном, најјачи тим у овом рангу такмичења - Плану из Велике Плане, која је до сада остварила максималан учинак. Биће ово лепа прилика да Напредак, уз велику подршку своје публике, нанесе Плани први овосезонски пораз.

Напредак Макси ко: Шикман 13 (8ск, 5ас), Павловић 19 (5ск), Анђелковић 3, Узелац, Јусић 5 (3ск), Миладиновић 13, Мојсиловић 13, Станисављевић 5 (4ск), Миленковић, Илић, Станојевић 16 (7ск), Траиловић.