Млади Лазар Станковић из Алексинца на 9 турнира освојио 9 златних медаља!

13.12.2018.

Џудо спорт последњих година у Србији враћа стари сјај из времена када су наши такмичари освајали прегршт медаља на највећим светским такмичењима, попут Олимпијских игара, првенствима Света и Европе...

Појава Александра Кукоља или Немање Мајдова додатно је популаризовала овај спорт.

А да љубитељи џудоа не морају да брину за будућност доказ је и млади 13. годишњи Лазар Станковић, такмичар из Алексинца.

Лазар се такмичи у старосној категорији до 15 година, а о каквом таленту се ради говори податак да је освојио златну медаљу на свих девет турнира на којима је учествовао у 2018. години. Станковић је победио у све 32 борбе, од тога у 25 ипоном.

Лазар Станковић је ове године освојио Куп "Медиана" у Нишу, Трофеј Београда, Турнир "Ненад Цветковић", Регионално такмичење за старије пионире, шампионат Србије за старије пионире, Турнир "Јагодина опен", Турнир у Бору и Врњачкој Бањи, а врхунац је био шампионат Србије за млађе кадете одржан у новембру у Београду.

Извор: Курир