Aleksinačke vesti - novosti Aleksinac
Search

Ranđelović prvak Balkana na 800 metara

04.07.2011. Izvor: Aleksinačke novosti

Atletičar Predrag Ranđelović osvojio je zlatnu medalju na Balkanskom prvenstvu koje je u toku u bugarskom gradu Sliven.

Ranđelović je osvojio u prvo mesto u trci na 800 metara, po teškim vremenskim uslovima, rezultatom 1 minut 49 sekundi i 15 stotih, što je njegov lični rekord.

Novi prvak Balkana na 800 metara, Ranđelović, petostruki je prvak Srbije i višegodišnji reprezentativac. Dva puta je proglašen za sportistu godine opštine Aleksinac, a nakon što je godinama nastupao pod grbom aleksinačkog atletskog kluba, karijeru je najpre nastavio u niškom AK Akademac, a sada je član beogradske Crvene Zvezde.

Na Balkanijadi u Bugarskoj Ranđelović je učestvovao i u trci na 1500 metara u kojoj je osvojio drugo mesto i srebrnu medalju, istrčavši deonicu za 3 minuta 55 sekundi i 57 stotih.

Tako se Ranđelović, sa jednom šampionskom i jednom vicešampionskom titulom, svrstao među najuspešnije takmičare Prvenstva Balkana za 2011. godinu.