Prvenstvo južne i istočne Srbije Šotokan karate federacije Srbije

15.03.2015. Dušan Stevanović

U Aleksincu je juče održano Prvenstvo južne i istočne Srbije Šotokan karate federacije Srbije

Na turniru je nastupilo 19 klubova sa 300 takmičara

Najuspešniji klub prvenstva južne i istočne Srbije srpske karate federacije je Vilin Grad iz Niša, sa osvojenih 22 zlatnih medalja 12 srebrnih i 7 bronzanih što je ukupno 41 medalja

Drugo mesto je zauzeo klub iz Resavice, sa osvojenih 10 zlatnih 4 srebra i 3 bronze što je ukupno 17 medalja

Treće mesto u generalnom plasmanu pripalo je karate klubu Elid Niš koji je osvojio 8 zlatnih 4 srebrne i 4 brozane medalje

KK Šumatovac je nastupio sa 35 takmičara, u 35 pojedinačnih nastupa i 4 kata tima.

Najuspešnija takmičarka KK Šumatovac je Stamenković Aleksandra koja je osvojila 2 zlatne medalje i to 1 pojedinačno i 1 ekipno u kata timu.

KK Šumatovac je osvojio 26 medalja, 5 zlatnih 12 srebrnih i 9 bronzanih medalja.