Rezultati, tabela i izveštaj sa utakmice Napredak 2012 – Gredetin 0:1

Planinac 2015 – Jastrebac 1:3
Vukašinovac - Jedinstvo GVD 0:4
Tempo – OFK Draževac 0:3 (Službeni rezultat)
Pobeda 1976 – slobodna

*Utakmica 27. kola Jastrebac – Napredak 2012 registrovana je službenim rezultatom 0:3 u korist gostiju

Napredak 2012 – Gredetin 0:1 (0:1)

U senci derbija prolećnog dela sezone koji se igrao u Gornjem Ljubešu (i sa kog i pored mojih napora nemamo izveštaj) odigran je večiti komšijski derbi u Gredetinu. Uslovni domaćin ekipa Napredak 2012 iz Krušja posle neočekivana tri boda koja su dobili za zelenim stolom u prošlom kolu dočekao je posrnule Gredetince (nadajući se još jednoj pobedi s kojom bi se opet uključili u borbu za peto mesto koje vodi u baraž) koji su spojili osam utakmica bez pobede.

Utakmica je u potpunosti opravdala epitet večitog komšijskog derbija. Gosti kreću ofanzivno i u prvih 20 minuta stvaraju pet kolosalnih prilika koje ostaju neiskorišćene. Redom su promašivali Lazar Zdravković, Stajić i Arsić. Domaći jedinu pravu priliku stvaraju preko Petrovića ali njegov šut paradom brani Milojević.

U 32 minutu jednu loptu u svom šesnaestercu Milan Milošević komplikuje i umesto da je izbaci on je gubi, uzima je Arsić i rezantim udarcem primorava Veljkovića na kapitulaciju. Bio je to veliki šok za domaće igrače. Gredetinci to nisu iskoristili i propuštaju još dve odlične prilike preko Stajića i Jovanovića čiji šut iz slobodnog udarca završava na stativi Veljkovićevog gola.

Drugo poluvreme počinje atacima domaćih. Nemajući šta više da čekaju, jer im je pobeda bila imperativ u prvih 15 minuta stvaraju dve dobre prilike preko Petrovića ali je Milojević do juče njihov golman bio nepremostiva prepreka. Ulaskom iskusnog Filipovića dobijaju preko potrebne upotrebljive lopte, gosti polako posustaju i gube dah, ne prelaze polovinu svog terena, domaći pletu mrežu i u poslednjih 20 minuta stvaraju još sijaset povoljnih prilika preko Petrovića, Civića, Markovića, Vlade Miloševića i Filipovića, ali je te sve šuteve i situacije 1 na 1 danas odlični Milojević branio i doneo svom timu veliku pobedu koja će se prepričavati do nekog sledećeg večitog komšijskog derbija i do nekog sledećeg junaka tog istog derbija.