FK Pobeda Jakovlje - FK Feniks (Beli Breg) 4:2 (1:1)

Strelci: Nenad Milošević 2x
Nikola Mihajlović - 2. poluvreme
Miloš Đekić - 2. poluvreme

Stari-novi članovi opštinske lige Aleksinac, ekipa iz Belog Brega, dobro je namučila naš domaći sastav. Vreme je bilo sunčano i teško za igru, ali kako je bilo jednima, tako je bilo i drugima na terenu. Još uvek je rano govoriti šta i jedna i druga ekipa žele u ovoj sezoni, ali je sigurno to da su oba tima danas tražila pobedu.

Domaća ekipa bolje je otvorila utakmicu golom Miloševića, na samom početku. Kasnije su gosti bili ti koji su bolje kontrolisali stvari na terenu, stvarajući šanse, od kojih su jednom uspeli da pogode i prečku.

Sredinom prvog dela utakmice "Feniks" stiže do izjednačenja. Rezultat je ostao poravnat do kraja poluvremena.

Ulaskom Mihajlovića u igru, za domaće stvari su se promenile na terenu u nastavku utakmice. Sa klasičnim napadačem počeo je i veći pritisak ka golu protivnika, ali bez uspeha.

A onda je usledio šok za navijače domaćih, jer su gosti uspeli da golom dođu do preokreta i da povedu sa 2:1.

Njihovo slavlje trajalo je samo dva minuta pošto je jedan njihov igrač rukom igrao loptom u svom šesnaestercu. Sa bele tačke strelac je ponovo bio Milošević, koji je golom poravnao rezultat.

Na toliko željeno vođstvo nije se čekalo drugo. Strelac trećeg gola za nas bio je upravo Mihajlović, koji je na poluvremenu ušao u igru. Četvrti gol postigao je Đekić, koji je spremno dočekao odbijenu loptu u šesnaestercu gostiju.

Nakon tog gola domaća ekipa igrala je nešto rasterecenije, međutim, vremena je bilo malo da bi gosti mogli nešto da promene, te je 4:2 ostao konačan rezultat.

Druga pobeda za nas u ovoj sezoni. U narednom kolu idemo u goste Draževcu.