Atletski klub "Napredak" učestvovao na Kros RTS-a u Rekovcu

06.10.2019.

U subotu 5. oktobra u Rekovcu je održan prvi kros RTS-a. Atletski klub "Napredak" je na ovom takmičenju imao predstavnike u 4 kategorije.

Martin Jovanović je u trci na 600m zauzeo 5. mesto za učenike 4. razreda. Marija Živković je u trci učenica 6. razreda na 600m zauzela odlično 5. mesto u jakoj konkurenciji. Dušan Cvetković je u trci na 1200m zauzeo 4. mesto za učenike 3. i 4. razreda srednjih škola i malo je nedostajalo da osvoji medalju.

Stevan Stanojević i Marko Nikolić su nastupili u trci na 5000m za seniore. Stevan je zbog povrede lista odustao na polovini trke, a Marko je zauzeo 8. mesto. U seniorskoj trci su učestvovala dvojica takmičara iz Kenije i time doprineli da trka ima internacionalni karakter.

Svi takmičari su dali svoj maksimum na takmičenju i malo je nedostajalo da dođu do medalje, očekuju ih pripreme za dve nedelje na krosu RTS-a u Zaječaru i nadamo se da će biti uspešniji nego na ovom prvom krosu.

# atletika Napredak AK Marko Nikolić Stevan Stanojević Rekovac Kros RTS Marija Živković Martin Jovanović