Алексиначке вести - новости Алексинац
Претрага

Пораз Напретка у Земуну од Младости

26.02.2021. Јужне вести

На гостовању лидеру првенства кошаркаши Напретка поражени су од земунске Младости 79:92. Алексинчани су одиграли добар меч, водили и са 10 поена разлике, али су посустали у последњој четвртини када су домаћини преокренули меч у своју корист.

Добре 3 четвртине одиграли су кошаркаши Напретка, показали су играчи тренера Јелића да могу да се носе са фаворитом и доминантном екипом КЛС-а. На полувремену су водили са 7 разлике, до краја 3. четвртине повећали су предност на 10 поена, али су ту стали.

Лидер првенства Младост заиграла је много боље у последњем периоду који су добили са 34:11, а Алексинчани нису имали снаге да сачувају предност.

Најефикаснији у Напретку био је Картер са 18 поена, двоцифрени су били и Раичевић и Дувњак са по 12 поена.док је на другој страни Дрексел убацио 21 поен.

Алексинчани сада имају паузу од 2 недеље, а следећа утакмица је против Динамика, која би требало да се одигра 10. марта у Алексинцу.