Алексиначке вести - новости Алексинац
Претрага

Напредак изгубио у Футогу

05.03.2017.

Екипа Футога победила је само 6 пута ове сезоне, а бодове из Футога није успео да донесе алексиначки Напредак.
Футог Тупањац МД - Напредак Босфорус 79:75

У утакмици са доста обрта и углавном изједначеном игром на крају су славили домаћини.

Напредак је конкретније почео, остварио вођство и завршио прву четвртину у своју корист, 16:21.

Међутим, од 14. минута Футог улази у серију и успева да оде на полувреме минималном разликом у своју корист (37:36).

Играла се изједначена борба у трећој четвртини (57:57), али су онда Алексинчани посустали, а домаћини лагано привели утакмицу крају.

У екипи Напретка најефикаснији је био Даниловић са 21 поеном и шутом 5 до 10 за три поена и Раичевић са 17 поена и шутом 2 од 8 за три поена. Управо је реализација шута за три поена и била преломна, убачено је 11 тројки из 31 покушаја.

Напредак је тренутно на 5. месту са 13 победа, колико има и 4. пласирани Раднички из Крагујевца. Пирот, који има једну победу мање, игра данас против Јагодине, па се очекује да се и пироћанци умешају у такав скор.

У наредном коло екипи Напретка у госте долази, лидер на табели, екипа Војводине из Новог Сада, која је до сада само 2 пута поражена.