Коначно победа: Напредак КК - Беко 86:77

24.10.2015. Александар Гвозден

Кошаркаши алексиначког Напретка остварили су прву победу. У четвртом колу кошаркашке лиге Србије савладали су екипу Беко из Београда

Кошаркаши Напретка били су вечерас расположени за игру. У тиму домаћина највише поена постигао је Станојевић - 24 (10 ск, 5 ас), прати га Павловић 21 (5 ск, 3 ас), а прорадио је и Шикман - 18 поена (7 ск).

Гости су конкретније отворили утакмицу и у првој четвртини имали 9 поена предности (16:7). Алексинчани су се пробудили и на крају четвртине је било 19:21.

Домаћа екипа је наставила у истом ритму и другу четвртину добила 23:17. Иако је Напредак имао предност од 7 поена разлике, на паузу се отишло резултатом 42:38

Трећа четвртина је поново била Напреткова, овог пута 23:15, а Напредак је имао предност од 14 разлике. На крају овог периода 63:50.

У четвртом периоду игре Напредак је наставио да одржава предност. Гости су долазили на 5 поена заостка, али су алексинчани лако долазили до предности од 10 и више. Иако су гости добили ову четвритину (23:27), то је било недовољно за разлику коју је Напредак остварио у претходним периодима.

На крају 86:77, заслужена победа Напретка, пред неких 700 гледалаца у алексиначкој Хали спортова.

Напредак је тако укњижио прву победу, али из четири утакмице, па се, са 5 бодова и негативном кош разликом 310:330, тренутно налази на 9. месту.

У наредном колу гостоваће екипи Срема из Сремске Миторвице, која је до сада остварила 3 победе и налази се на 3. месту ове лиге.