Алексинац направио сензацију и срушио Црвену звезду за четвртфинале Купа (Видео)

25.02.2021. Спорт Југа

Све је почело дочеком и бакљадом за екипе шампиона Црвене Звезде, а завршило се сензационалним тријумфом и радошћу трећелигаша из Алексинца. Домаћин је славио резултатом 4:2(2:0).

Када је након тријумфа над Сурдулицом и пласмана у осмину финала Купа на жребу Алексинац спојен са шампионом Црвеном Звездом чинило се да ће пут малог клуба са југа Србије ту бити завршен. Али тако нису мислили играчи Алексинца.

Искористили су то што је београдска екипа дошла у окрњеном саставу, заиграли борбено и концентрисано од почетка и резултат није изостао. Стрелци за домаће били су Мартин Ристић у 11. и 58., Стефан Ђурић у 18. и Амир Зека у 60. минуту, док је оба поготка за госте постигао Немања Ђукић, у 48. и 61. минуту.

После историјског успеха Алексинчани са много оптимизма чекају жреб за четвртфинале јер су доказали да имају респектабилан тим, а и да су у Куп такмичењу чуда могућа и да у једном мечу и “Давид може да победи Голијата”.