Put Mozgovo – Crni Kao
Na inicijativu meštana mesne zajednice Mozgovo i Crni Kao, kao i predstavnike opštine Aleksinac i opštine Ražanj asfaltiran je put u dužini od 4 km.

Radove na putu je finansirala Republika Srbija, a izvodilo Javno preduzeće „Putevi Srbije“, vrednost radova je oko 89 miliona dinara.
Put Mozgovo – Crni Kao značajan je jer spaja ne samo dva naseljena mesta, već i dve opštine, opštinu Aleksinac i opštinu Ražanj.
Ovaj put znatno smanjuje rastojanje koje treba da se pređe iz jednog neselja u drugo, lakše se transportuje roba i usluge, a sve u korist građana obe opštine, a posebno naseljenih mesta.
Do sada ova dva naseljena mesta nisu bila spojena asfaltnim putem, već samo atarskim, koji je bio u lošem stanju i ako se svake godine održavao, redovno ravnjao i nasipao.
Otvaranju puta prisustvovali su predsednici Opština Aleksinac i Ražanj sa svojim saradnicima
0 Komentara