Prvenstvo Srbije u trčanju na 10000 metara

17.05.2017.

U Sremskoj Mitrovici je 14. maja 2017. održano Prvenstvo Srbije u trčanju na 10 000 metara na stazi ,u organizaciji AK "Srem".

arhiva

Za Atletski klub "Napredak" su trčali Marko Nikolić, Milan Zeković i Predrag Kostić. Marko je zauzeo je u svojoj grupi zauzeo treće mesto, a u ukupnom plasmanu je 12, sa rezultatom 35 minuta 21 sekundi 26 stotinki. Milan je zauzeo 18. mesto sa rezultatom 38 min. 34 sek. 28 stotinki. Predrag nije završio trku zbog problema sa zadnjom ložom.

Trka je bila jako teška, na stazi je dva sata pre takmičenja padala jaka kiša, da bi se kasnije na samom startu trke pojavilo sunce i otežalo je takmičarima dodatno i ovako dugu trku.

- Takmičari nisu trčali na nivou svojih najboljih rezultata, ali su uspeli da završe trku i to je sam uspeh. Očekuje nas nastavak sezone na stazi, kaže trener Predrag Kostić.

# atletika Napredak AK Predrag Kostić Marko Nikolić Milan Zeković Sremska Mitrovica