Poraz košarkaša Napretka u derbiju

21.03.2015. Piše Dušan Stevanović

U 22. kolu Druge lige, košarkaši Napretka iz Aleksinca poraženi su, u derbiju od Beovuka u Beogradu, rezultatom 105 90 ( 53 56).

ilustracija

Napredak je odlično počeo meč sa drugoplasiranom ekipom na tabeli i prvo poluvreme rešio u svoju korist 53:56.

Međutim, u drugom poluvremenu, Napredak posustaje i prednost se, polako, topi. Treću ćetvrtinu gubi sa 12 koševa razlike, što je bilo presudno.

Najviše koševa, u ekipi Napretka postigli su Stamenković 20, Miladinović 19, Stevanović 17, dok je Šikman postigao samo 3, a Mojsilović 4 poena.

Kod domaćina iz Beograda, Fundić je postigao 30, Matijašević 26, a Pejić 19 koševa. Njih trojca su postigla ukupno 75 poena, odnosno, tri četvrtine koševa za Beovuk 72.

Ova utakmica pobudila je veliko interesovanje. Prisutno je bilo oko 1000 gledalaca, što je za beogradske ekipe odlična poseta.

Napredak je i dalje četvrti na tabeli. U sledećem kolu biće domaćin petoplasiranom Sremu iz Sremske Mitrovice.

U regionalnoj ligi Istok, Jastreb iz Aleksinca izgubio je, kod kuće, od Jablanice iz Medveđe.