Medalje sa Otvorenog Balkanskog prvenstva i Svetskog kupa (do 15 godina) u džiu-džici

28.09.2017.

U Podgorici je, od 22. do 25. septembra, u organizaciji JJIF i EJJF - Svetske i Evropske džiu džicu federacije održano Otvoreno Balkansko prvenstvo za sve kategorije, kao i Svetski kup do 15 godina starosti u džiu-džici

Na ovome prvenstvu je nastupilo 780 takmičara iz 21 države, a među njima i nacionalna reprezentacija Srbije.

Za reprezentaciju Srbije, pored ostalih takmičara, nastupilo je pet takmičara iz našeg Džudo i džiu džicu kluba "N&F" iz Aleksinca, i to:
- Miloš Miljković, 2001, iz Vakupa, kategorija: kadeti -73kg, Tehnička škola „P. S. Dimitrijević“
- Nemanja Pejčić, 2000, iz Aleksinca, kateg: kadeti +81kg, Tehnička škola „P. S. Dimitrijević“
- Filip Trajković, 1999, iz Aleksinca, u kategoriji: junior +94kg, Aleksinačka gimnazija,
- Stefan Jović, 1997, iz Aleksinca, u kategoriji: juniori -69kg, Visoka škola za vasp. struk. studija
- Nikola Trajković, 1997, iz Aleksinca, u kategoriji: juniori -77kg, Elektronski fakultet u Nišu

Takmičari iz našeg kluba su osvojili čak četiri medalje, jednu zlatnu i tri bronzane. Filip Trajković je osvojio prvo mesto i zlatnu medalju čime je po drugi put u svojoj karijeri osvojio titulu Balkanskog prvaka, dok su 3. mesto i bronzane medalje osvojili Nemanja Pejčić, Stefan Jović i Nikola Trajković. Nemanja, Stefan i Nikola nisu imali „dan” i dovoljno sreće jer su sva trojica izgubili ključne mečeve za ulazak u finale, nakon čega su ipak izvojevali pobede za bronzanu medalju. Miloš Miljković je imao veoma težak žreb i jaku konkurenciju, ostvario je jednu pobedu i dva poraza tako da nije ušao u borbu za medalju, ali je pokazao veliki trud, želju i volju.

Za Reprezentaciju Srbije, pored Filipa, zlatnu medalju osvojio je Ivan Della Croče iz Novog Sada u kategoriji juniori -69kg, dok ostali takmičari iz Reprezentacije Srbije nisu ostvarili značajne rezultate.

# džiu džicu Nikola Trajković Filip Trajković N&F džiu džicu klub NIF Aleksinačka gimnazija Crna Gora Miloš Miljković borilački sportovi Nemanja Pejčić Stefan Jović tehnička škola