Košarkaši Napretka slavili na svom terenu

11.11.2018.

U sedmom kolu, Druge košarkaške lige, Napredak je bio bolji od ekipe iz Pirota na svom terenu.

Južnjački derbi, kako ga neki nazivaju, morao je da bude odlučen u produžecima. Tokom utakmice borba je bila ravnopravna sve do poslednje lopte koja je pripala domaćinu.

Regularni deo utakmice je završen rezultatom 83:83. U produžetku Napredak je iz slobodnih bacanja dostigao rezultat 89:88. Onda Aleksinčani imaju napad. Raičević baca trojku i šalje ekipe na još jedan odmor.

Još pet minuta "rata pod obručima", u prom minutu Aleksinčani postižu 2 poena, ali Piroćanci trojkom okreću meč u svoju korist. Napad domaćih završava pogotkom, 97:96.

Iako nisu oštetile nijednu ekipu, sudije u tim poslednjim trenucima sviraju za domaće loptu i Napredak ponovo vodi 99:98. Ekipa Pirota je u završnim sekundama tražila dva tajm-auta. Uz burno navijanje Napredak slavi sa 101:98.

KK Napredak – KK Pirot  101 : 98 (32:25, 18 :20, 20:25 , 13:13 ) produžetak: 10:10 , 8:5

Izvor: Plusonline