Međunarodna manifestacija "NEKA ŽIVI NAŠE SELO"
Kud "Bukovik" osvojio prvu nagradu u kategoriji izvorni foklor na Međunarodnoj manifestaciji "NEKA ŽIVI NAŠE SELO" u Svrljigu.

Na održanoj Međunarodnoj manifestaciji "NEKA ŽIVI NAŠE SELO" u Svrljigu koja se održava pod potkroviteljstvom Ministarstva bez portfelja za razvoj i brigu o selu nastupila su kulturno umetnička društva: "Moravac" iz Vidova , "Moravac" iz Duboke , "Lapovo " iz Lapova , "Goce Delčev " iz Makedonije , "Sveta Ivanović" iz Huma , "Beloinje" Iz Svrljiga i "Bukovik " iz Mozgova.
Kud " Bukovik " se može pohvaluti osvojenom prvom nagradom u kategoriji izvorni folklor , a posebno se može izdvojiti nastup Milene Janošević članice ovog KUDA koja je proglašena za najboljeg voklanog solistu. Milena se pretstavila pesmom Lepa Mare i bugare zađe.
- #manifestacija
- #Svrljig
- #Neka živi naše selo
0 Komentara