Незванични и независни портал Алексинчана
Алексиначке вести - новости Алексинац
Економија

Нишка Семенарна купила земљиште ПИК-а

У понедељак, 11.јула, на јавном надметању за продају имовине стечајног дужника Холдинг ПИК Алексинац, продато је пољопривредно земљиште ове компаније површине 357 хектара, нишком предузећу Семенарна, за почетку суму од 62,5 милиона динара.

Извор: Алексиначке новости - Јул 18, 2011Нишка Семенарна купила земљиште ПИК-а

Предузеће Семенарна д.о.о. основано је новембра 1991. године, а седиште Предузећа је у Нишу, на адреси Жикице Шпанца 41.

У оквиру Предузећа постоји више дистрибутивних центара, као и десет малопродајних објеката - пољопривредних апотека.

Предузеће се бави прометом на велико и мало зрнастим производима, семењем, средствима за третирање, прихрану и зашиту биља, фолијарних ђубрива, као и помоћног програма за пољопривредну делатност.

Предузеће располаже капацитетима за дораду и паковање семена стрних жита, уљаних култура и крмног биља.

Овом приликом свој даљи развој је видело у улагању у земљиште алексиначког ПИК-а, чије је земљиште откупило за нешто више од 17 евра по ару.

Иначе, комплетна имовина ПИК-а подељена је и понуђена на продају у више делова, а имовина на локацијама "Алпродукта" и "Алексиначког подрума" и још неки од преослаих делова, наћи ће се на продаји јавним надметањем, вероватно, у септембру.