Борба за опстанак: Напредак славио у Падинској скели

14.02.2016.

Беко - Напредак 75:104, по четвртинама 16:30, 17:23, 29:27, 13:24

Утакмица је играна у Падинској Скели, пред мање од стотину гледалаца.

Иако је домаћин ушао агилније у утакмицу и погодио пар првих кошева, Напредак је већ у петом минуту преокренуо, а у шестом минуту било је 8:16, у деветом минуту 13:28 и тада је било јасно да ће домаћини тешко до преокрета.

Прва четвртина завршена је резултатом 16:30.

Почетак друге четвртине донео је опуштање у екипи Напретка, па је уследила серија промашаја и изгубљених лопти. Одустали су од шутева са дистанце, све до тројке Мојсиловића у 19' минуту.

На полувремену 33:53.

Трећу четвртину означио је Мојсиловић шутевима за три поена.

Иако је ову четвртину добио домаћин (29:27), ипак је причична предност Напретка - 62:80.

Четврта четвртина, излази Мојслиловић, али серију настављају Траиловић и Павловић. Нервоза у редовима домаћина. Чини се да је наде домаћина распршио Станисављевић шутем за три поена (67:90). Ипак, он минут касније добија техничку грешку, а уместо њега у игру се враћа Мојсиловић. Илић блиста са пар добрих потеза (блокада, скок, шут за три поена), али и он, најпре губи лопту у рекету, а затим фаулира противничког играча.

Ипак предност Напретка лагано расте, па се очекивало када ће гости прећи "стотку". То је и уследило након "украдене" лопте Мојсиловића и шута Илића, на уласку у последњи минут меча.

На крају, заслужено 75:104, даје наду алексиначкој екипи да може да избори опстанак у другој лиги Србије.

Од појединаца, треба истаћи Траиловића, Мојсиловића и Павловића, са по 20 поена.

Напредак у следећемо колу дочекује екипу Срема.