Aleksinačke vesti - novosti Aleksinac
Search

Srebro za Minu: Juniorke Srbije osvojile drugo mesto na Evropskom prvenstvu

14.08.2017.

Juniorke Srbije osvojile su srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Šopronu, pošto su posle dramatične utakmice protiv Belgije izguvile rezultatom 55:53. U našem timu odlična je bila Aleksinčanka Mina Đorđević.

Mlade košarkašice Srbije osvojile su srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu za košarkašice rođene 1999. godine i mlađe u mađarskom Šopronu, pošto su posle dramatične utakmice izgubile od Belgijanki 55:53.

Košarkašice selektora Miloša Pavlovića su sjajnom serijom od 20:8 u trečpj četvrtini uspele da se vrate u utakmicu posle ogromne prednosti Belgijanki od čak 17 poena, ali su protivnice imale više sreće u završnici.

Srbija je imala šansu da u poslednjem napadu izjednači ili pobedi, ali nisu uspele da realizuju poslednju akciju na nešto više od dve sekunde do kraja.

Najefikasnija košarkašicaa u redovima Srbije bila je Ivana Raca sa 18 poena, dok je kod Belgijanki Vervelt postigla dva poena manje.

Za reprezentaciju Srbije, Naumčev ubacila je 11 poena, dok je poen manje postigla Ivana Katanić. Mina Đorđević je sjajno skakala i meč završila sa sedam uhvaćenih lopti, dok je Dimitrijević imala pet asistencija.

Kada gledamo učinak naše Aleksinčanke Mine Đorđević na ovom prvenstvu, ona je odigrala 6 utakmica, od 7, provela na terenu 171 minut, ili 28.5 po meču, iz čega vidimo da je imala poverenje selektora Pavlovića.

Postigla je 57 poena, 9,5 po meču, uspešnost šuta iz igre 19/47, ali je "uknjižila" i 45 skokova i 7 asistencija.

Podsetimo, Mina je dugogodišnja reprezentativka, nastupala je na više evropskih prvenstava (U20, U18, U16) i uvek pokazivala solidnu formu. Trenutno je igračica KK Crvena Zvezda, sa kojom je osvojila više trofeja i aktuelni je šampion Srbije, a često se okitila i titulom MVP.

izvor: RTS, Fiba, Aleksinac.Net