Oslabljeni Napredak poražen kod kuće

21.01.2018. TimeOut

Ekipa aleksinačkog Napretka koja pretenduje na vrh tabele nije opravdala takvu ulogu. Poraženi su od gostujuće ekipe Mladosti iz Smederevske Palanke

Nakon odlaska Marka Stevanovića, uz neigranje Nenada Đurđevića, aleksinački Napredak nije smanjio ambicije. Ali nervozna igra u drugom poluvremenu rezultirali su porazom

Napredak Bosforus - Mladost Smederevska Palanaka 67:72

Domaći su dobro započeli utakmicu, prvu četvrtinu dobili sa 23:16, istim tempom su nastavili i u drugoj četvrtini 18:14.

Međutim, u nastavku igre došlo je do pada u igri, neslaganja sa sudijskim odlukama pa je ekipa Napretka dala svega 8 poena u trećoj četvritini 8:17, čime su dozvolili gostima da uhvate rezultatski priključak.

U četvrtoj četvritini su gosti predvođeni Ilijom Cvetkovićem napravili rezultatski preokret. Od 34 minuta prelaze u vođstvo koje su držali do kraja utakmice. Rezultat ove deonice je bio 18:25, pa su tako gosti prvi put slavili u Aleksincu, odakle su se do sada vraćali pognute glave.

Napredak, tako nije uspeo da se revanšira za porai u Palanci (90:75).

U ekipi pobednika najbolji su bili Petar Sparović (18) i Ilija Cvetković (17), a kod domaćina se istakao Nemanja Mitić (18p, 12sk), Nikola Jančić (17p, 3sk, 4as) i Stevan Zornić (13p, 13sk, 4as).

Napredak sledeću utakmicu igra u Pirotu, koji je savladao Proleter u Zrenjaninu, dok Mladost dočekuje ekipu Smedereva.