Bodovi nade za Rudar Alpos

04.05.2016. D.S.

Omladinci Rudara doživeli debakl u Paraćinu

Miloš Belić, nekada igrač Rudara, sada trener sa kapitenom Aleksandrom Zemljakom na istom zadatku, a to je opstanak u Zoni istok

„Rudari“ su na svom stadionu odigrali utakmicu 24. kola „Zone istok“ na svom stadionu protiv ekipe FK „Bukovik“ iz Ražnja.

Utakmica je bila borbena, sa puno ritma na obe strane, a domaćini su od prvog minuta krenuli silovito i vršili presing na polovini gostiju.

U 11. minutu neoprezan start gostiju. Kapiten Aleksandar Zemljak prilazi lopti, namešta je i majstorskim udarcem pogađa dalji ugao golmana gostiju Panića za vođstvo Rudara i radost na tribinama stadiona.

Gosti se bude i posle primljenog gola kreću u napad. Nakon jedne kontre gostiju, Kostić, inače rođeni Aleksinčanin i bivši igrač Rudara, prihvata loptu pretrčava odbranu, vara golmana domaćina, šalje loptu u mrežu i poravnava rezultat na 1:1.

Ražanjci ne koriste još nekoliko prilika da ugroze domaćina, a „Rudari“ se ne predaju nošeni navijanjem sa tribinama svojih navijača dobijaju krila i napadaju.

U 52. minutu prave presing na polovini gostiju i borbeni Stanković šalje idealnu loptu Ljubisavljeviću koji je iskosa šutirao manirom vrsnog strelca i poslao loptu u bliži ugao, za šta je nagrađen gromoglasnim aplauzom sa tribina.

Ražanjci, tek posle drugog primljenog pogotka, počinju da igraju. Ređaju se napadi Kostića i ostalih ali bezuspešno. Odbrana „Rudara“ rudarski se brani i odoleva napadima i odnosi pobedu i nastavlja grčeviu borbu za opstanak u „Zoni istok“.

Konačan rezultat FK „Rudar ALPOS“ – FK „Bukovik“ 2:1 (1:1).

Za FK „Rudar ALPOS“ nastupili su sledeći igrači: Doderović (golman) 7, Vidojković 7, Lazarević 6,5, Stanković 7, Petrović 6,5, Slavnić 6,5, Gojković 6 (Durmišević), Radulović 6,5(Vasić), Ljubisavljević 7, Zemljak 7, Nešić 6 (Marković).

Omladinci „Rudara“ odigrali su utakmicu prve RIS lige protiv ekipe Jedinstva iz Paraćina. Iako su „Rudari pre mesec dana na istom stadionu u Paraćinu bili bolji od iste ekipe i slavili rezultatom 2:3, ovog puta bili su poraženi rezultatom 6:2.

U 18. minutu golman gostiju Stojadinović brutalnim uklizavanjem ruši domačeg napadača u kaznenom prostoru i sudija pokazuje na belu tačku. Sigurni su bili Paraćinci i poveli 1:0. U 26. min. na scenu stupa još jednom golman „Rudara“ Stojadinović i ponovo ruši domaćeg napadača u kaznenom prostoru, to sudiju nije omelo da još jednom pokaže na belu tačku. Napadač domaćina prilazi lopti, šutira je po sredini, Stojadinović je zakačio loptu, ali ona ipa završava u golu. Naredni gol „Rudari“ su primili greškom odbrane. Pred sam finiš poluvremena, nadu za goste uneo je Milosavljević efektin udarcem sa 20 metara.

U drugom poluvremenu, na startu greška odbrane i Paraćinci povećavaju vođstvo. Nakon ovog pogotka u kaznenom prostoru domaćini ruše Rajkovića i sudija pokazuje na belu tačku. Lopti prilazi kapiten „Rudara“ Radulović i efektim udarcem smanjuje vođstvo.

Ostale golove „Rudari“ su primili iz uigranih akcija.

# Aleksinački Rudnik fudbal Alpos Paraćin Rudar FK Aleksandar Zemljak Ražanj Dimitrije Stojadinović Miloš Belić Bukovik FK