Uspesi aleksinačkih karatista

16.05.2013. Izvor: TV Alt, autor: S. Ilić, Al. Novosti

Prošlog vikenda aleksinački karatisti iz klubova "Šumatovac" i "Đorđević" ostvarili su izuzetne rezultate na dva odvojena takmičenja i vratili se u Aleksinac sa ukupno 10 medalja, a neki od njih su izborili i učešće u reprezentaciji Srbije.

Čak dve medalje, srebrnu i bronzanu,  osvojio je karatista „Šumatovca“ Alen Gagić u finalu  državnog prvenstva Šotokan karate saveza Srbije koje je u nedelju (12. maj) održano u Despotovcu.

Na ovom nadmetanju, koje je okupilo 920 takmičara iz 68 klubova, za "Šumatovac" bronzane medalje osvojili su: Teodor Vlajković, Jelena Nešić i Marija Cigler.

Njih četvoro izborili su mesta u reprezentaciji Srbije koja će u oktobru učestvovati na svetskom prvenstvu u Nom Sadu.

Po rečima trenera Dejana Vuksanovića, ovo je jedan od najvećih uspeha u istoriji Karate kluba „Šumatovac“.

I karatisti kluba „Đorđević“ osvojili su proteklog vikenda pet medalja.

Radi se o takmičenju u Ćupriji, gde su se okupili najbolji karatisti Srbije pred odlazak na Evropsko prvenstvo u Italiji.

Emina Mladenović osvojila je dve zlatne medalje – u katama pojedinačno i u kumiteu.

I Andrija Aksalić je osvojio dva odličja – zlato u kumiteu i bronzu u katama pojedinačno, dok je Nikolini  Milošević pripala srebrna medalja u katama pojedinačno.