Tesan poraz rukometaša Aleksinca

18.10.2015. Saša Marković Gidra

Utakmica od prvog minuta borbena, ”muška” čitavim tokom u rezultatskom egalu, ali na kraju ipak domaćin, uz malo više sportske sreće, rezultatom 27-26 (14-13) uzima bodove.

Ilustracija, foto Radio Aleksinac

Nakon prošlonedeljnog poraza u prošlom kolu PRL “Istok“, rukometaši Aleksinca su krenuli na Jug Srbije u Bujanovac, gradić koji se u poslednje vreme često spominje po nekim ne sportskim stvarima, sa ciljem da donesu bilo kakav bodovni“ plen“ i tako se iskupe za težak poraz od RK Bela Palanka.

Domaća ekipa RK BSK “HEBA”, atraktivan protivnik, koji ne tako davno nastupao u Super ligi Srbije i tako postigao najveći uspeh bujanovačkog sporta. Ekipa je sastavljena pretežno od domaćih igrača, rešenih da na svom parketu ne daju nikom lako bodove, a na tribinama fer i korektna publika koja dobro poznaje ovdašnje rukometne prilike.

Tandem Tašković (8 golova), Ilić (6g), predstavljali su nerešivu enigmu za Aleksinčane. Sa druge strane, kod Aleksinčana istakli su se Ristić (7g) i standarni bekovski par Rajković (8 g), Jovanović(5 g).

Kod rukometaša Aleksinca ostaje žal što se kući vraćaju bez bodova. Na osnovu svega što je viđeno na terenu, idealan rezultat utakmice je mogao da bude nerešen.

U sledećem kolu Aleksinčanima gostuje rkipa Planinke iz Kuršumlije, takođe bivši superligaš. Naši rukometaši pokušaće da iz ovog poraza izvuku pouku, zbiju redove i uz pomoć navijača vrate u pobednički kolosek.