Rezultati i tabela nakon odigranog 27. kola

OFK Draževac - Planinac 2015 8:0
Jedinstvo GVD – Borac 6:0
Feniks 2012 - Tempo 3:0 (Službeni rezultat)
Polet - slobodan

* Ekipa FK Kraljevo je diskvalifikovana iz daljeg takmičenja jer nije otišla na dva gostovanja, brišu se svi njeni dosadašnji rezultati, tabela dobija novi izgled, a ekipe koje su do kraja sezone trebale da igraju sa njima biće slobodne u tom kolu.

Gledalaca: 100
Strelci: 0:1 Stojadinović 6 minut, 1:1 Ljubisavljević 26 minut, 2:1 Milanović 29 minut, 3:1 Stanković 35 minut, 3:2 Ivanović (penal) 41 minut, 3:3 Ivanović 76 minut, 4:3 Milanović 90+5 minut
Ratar: Đorđević, Đukić, Popović, Stošić, M. Ljubisavljević, Milanović, Stanković, Kostadinović, Anđelković, Prokić, I. Ljubisavljević
OFK Sloga: Ranđelović, Vojnović, Milošević, Nikolić, Rašić, Veljković, Jonev, Rajić,   Stojadinović, Mihajlović, Ivanović

Vezao je Ratar i petu pobedu u nizu. Ono što je izgledalo samo lagan posao na papiru jer je gostovala predposlednja OFK Sloga iz Dobrujevca pretvorilo se u pravi golgeterski spektakl. Počeo je susret tipičnim odmeravanjem snaga, sve do 6. minuta kada je na iznenađenje domaćih OFK Sloga povela golom Stojadinovića koji koristi grešku odbrane domaćih i matira golmana Đorđevića bez većih problema. Od tog trenutka domaća ekipa preuzima inicijativu, konsoliduje svoje redove i niže napad za napadom ali bez nekog uspeha. Igralo se tako sve do 26. minuta kada je posle jedne male konfuzije u odbrani gostujućih lopta došla do Ljubisavljevića koji je sa ivice šesnaesterca šutirao i uz malo sreće matirao zaklonjenog Ranđelovića za 1:1. Samo tri minuta kasnije slobodan udarac za domaćina uz aut liniju. I kada su svi verovatno očekivali centaršut, igrač domaćih Milanović vara golmana gostiju, gađa dalju stativu i preokreće rezultat u korist svog tima. Nisu tu stali igrači Ratara, napadali su i dalje i stezali su obruč oko gola gostiju. Sve je to rezultiralo penalom koji je napravila gostujuća ekipa u 35. minutu. Penal je napravljen nad Stankovićem. Uzeo je loptu, šutirao direktno u golmana ali uz dosta sreće mu se lopta odbila i on je bez nekih poteškoća postigao pogodak za 3:1. I kada su svi očekivali da će se tim rezultatom otići na odmor, igrač domaćih igra loptu rukom u svom kaznenom prostoru i to je bio penal za OFK Slogu. Odgovornost je preuzeo Ivanović i smanjio je vođstvo domaćina na 3:2.

Početak drugog poluvremena doneo je nešto slabiju igru, ali je opet inicijativu imao domaćin. Idealan centaršut Ljubisavljević je poslao pored stative, Anđelković je imao šansu 1 na 1 sa golmanom Ranđelovićem ali je dosta traljavo šutirao i golman je uspeo da zaustavi njegov šut, Stanković je postigao pogodak ali je zastavica prvog pomoćnika bila u vazduhu signalizirajući ofsajd poziciju. Gosti su jedinu ozbiljniju šansu imali preko svog beka Vujanovića ali je lopta završila na stativi. I kako to već biva u fudbalu, kada promašite svoje šanse bivate kažnjeni. Igrao se 76. minut kada je igrač gostiju bio fauliran na nekih 18-19 metara od gola domaćih. Odgovornost za ovaj slobodan udarac preuzeo je iskusni Ivanović i efektnim golom poravnao rezultat na 3:3. Tada se utakmica opet potpuno otvorila, gostujuća ekipa je osetila da može do sva tri boda, ali su i domaći znali da moraju do pobede da bi ostali u igri za baraž. Iz tog perioda beležimo šansu gostiju, veoma dobar šut sa ivice šesnaesterca ali još bolja odbrana Đorđevića. Igrala se duboka nadoknada vremena susreta kada je vezni red Sloge izgubio loptu, ista je došla do Anđelkovića koji je proigrao Milanovića. Verovatno igrač utakmice Milanović opet, veštom fintom vara štopera domaćih i situaciju sa golmanom rešava u korist svog tima za veliko slavlje domaćih i velika tri boda.

Sudija ovog susreta je pokazao dva minuta nadoknade, ali je samo iz njemu znanih razloga utakmicu produžio za dobrih 5-6 minuta.