9. Polet 20 10 1 9 41:31 (+10) 31 10. Jastrebac 20 8 5 7 42:29 (+13) 29
12. Planinac 2015 20 8 3 9 54:51 (+3) 27
13. Feniks 2012 20 7 5 8 49:44 (+5) 26 14. Gredetin 20 7 3 10 33:42 (-9) 24
15. Vukašinovac 20 7 1 12 39:54 (-15) 22
16. OFK Rutevac 1908 20 3 2 15 32:78 (-46) 11
17. Pobeda 1976 20 3 0 17 30:74 (-44) 9
18. OFK Sloga (D) 20 1 0 19 21:86 (-65) 3

Sloga (K) – Jedinstvo GVD 4:2 (1:2)

Gledalaca : 150

Strelci : 1:0 Janaćković 1 minut, 1:1 Stepanović 39 minut, 1:2 Milošević 42 minut, 2:2 Anđelinković 64 minut, 3:2 Anđelković 81 minut , 4:2 Janković 88 minut

Sloga (K): Nedeljković, Janaćković, M. Anđelković, Adamov (Stoiljković), A. Anđelković, Đorđević, Stanišković (Janković), Stojanović, Pešić, Vacić (Milenković), Anđelinković

Jedinstvo GVD: Spasić, St. Petrović, Đorđević, Smiljković, N. Petrović, Jovanović, Stoilković, Milošević, Dimitrijević, Vukadinović, Stepanović

Derbi 20. kola je u potpunosti opravdao očekivanja. Nije prošlo ni 30 sekundi od početka meča a domaći koriste smušenost gostiju i dolaze do vođstva preko omalenog Janaćkovića. Već u 5 minutu moglo je biti 2:0 ali izglednu priliku propušta Anđelinković.

U 15 i 29 minutu preslikane prilike za Kormance. Slobodne udarce izveli su prvo Pešić, a onda i Stojanović ali njihovi odlični šutevi završavaju na stativi golmana Spasića koji je u tim momentima imao mnogo sreće.

I kada se prilike ne iskoriste, sledi kazna. Gosti iz Grejača gotovo iz ničega dolaze do izjednačenja u 39 minutu golom Stepanovića. Domaći se nisu ni povratili od šoka a gosti vode. Igrao se 42 minut kada je kapiten Vukadinović kao na tacni uposlio Miloševića za veliki preokret.

U drugom poluvremenu igrao je samo jedan tim. Gosti bez i jedne zamene nisu mogli da se suprostave jesenjem prvaku. Domaći su izjednačili golom brzonogog Anđelinkovića. Posle toga šanse nisu iskoristili Stojanović, Pešić i Anđelinković. Ali su bili neprecizni iz izglednih situacija.

U 81 minutu odlični sudija Zdravković opravdano pokazuje na jedanaesterac za domaće posle igranja rukom Dimitrijevića u svom šesnaestercu. Precizan sa bele tačke bio je Anđelković za veliko slavlje domaćih. Tačku na pobedu i velika tri boda potvrdio je rezervista Janković dva minuta pre kraja utakmice.

# fudbal Draževac Rutevac Gredetin Korman Vukašinovac opštinska liga FK Jedinstvo Grejač Sloga FK Korman