Košarka: Napredak se borio, Dorćolci slavili

26.12.2015.

Imala je ekipa Napretka priliku za slavlje u Beogradu, međutim domaćin nije dozvolio iznenađenje.
Na Dorćolu, Dinamik : Napredak 74 : 67

Po četvrtinama 22:13 17:27 22:11 13:16

Napredak je čvrsto ušao u utakmicu, ali sa dosta promašaja u napadu, pa je domaćin na kraju prve četvrtine imao prilično vođstvo 22:13.

Međutim, Aleksinčani se nisu pokolebali, pojačana je odbrana, proradili su skokovi, u napadu je bilo dosta asistencija, a to je krasila i poneka trojka u napadu.  Domaćin je bio nervozniji, sa slabijom realizacijom i greškama u vođenju lopte, tako da je ekipa Napretka na pauzu otišla sa poenom prednosti 39:40.

Foto Zoran Đorđević

I umesto da nastave sa dobrom igrom, košarkaši Napretka su vratili domaćinima igrom kakvu je Dinamik imao u drugoj četvrtini. Izgubljene lopte u napadu, pokušaji šuta za tri poena, tako da su Dorćolci lako preokrenuli i na kraju treće četvrtine imali 10 poena prednosti.

Napredak se vraća u meč i u jednoj četvrtini sa puno obostranih promašaja, kako sa distance tako i sa linije slobodnih bacanja, dobija tu četvrtinu, ali nedovoljno da bi se nadoknadila prednost Dinamika iz prethodne četvrtine.

U ekipi Napretka istakli su se Cvetković (16p, 7sk), Mojsilović (14p, 3sk, 3as) i Pavlović (12p, 4sk), a kod domaćina Pavlović (20p, 3sk) i Nađfeđi (16p, 15sk).

Narednu utakmicu Napredak igra 23. januara 2016. godine, kada gostuje ekipi Vojvodine. U ovoj pauzi biće vremena da se analizira postignuto, a možda i konsoliduje ekipa, koja igra veoma promenljivo.