FUTSAL: Minimalan poraz na debiju

26.10.2019. Milan Milojević

Aleksinčani nesrećno izgubili u Trsteniku.

KMF ''ČARŠIJA'' (TRSTENIK) – KMF ''BRĐANKA'' (ALEKSINAC)  7:6 (4:1)

U okviru drugog kola Regionalne lige FSRIS – grupa ''CENTAR'', Aleksinčani su gostovali takođe jednom od debitanata u ligi ekipi KMF ''Čaršija'' iz Trstenika.

Glavni razlog poraza leži u katastrofalno odigranom prvom poluvremenu. Ništa nije polazilo za nogom futsalerima Brđanke, loša odbrana, slaba završnica, sve je to uticalo da domaćin nošen bučnom publikom dođe do opipljivije prednosti. Pogodak u tom periodu postiže Aleksandar Petrović u 9 minutu kada je na dodavanje Miloša Đoševa smanjio rezultat na 2:1. To nije reanimiralo Aleksinčane koji primaju do kraja poluvremena još dva pogotka.

Drugo poluvreme bi trebalo da posluži Aleksinčanima kako treba igrati u narednim utakmicama. Od početka su krenuli na gol domaćina, igrali strpljivo, stvarali prilike, te u kratkom vremenskom intervalu izjednačuju rezultat i ''smiruju'' domaću publiku. Pogotke su postigli brzonogi Mihajlo Cvetković u 26 i 27 minutu, te Konstantin Jevremović u 34 minutu. U poslednja dva minuta viđena je prava drama i pet pogodaka. Domaći ponovo vode a Vladimir Gojković donosi poravnanje. U sledećoj akciji domaćin dolazi do nove prednosti. Tada u napad kreće i golman Aleksinčana Nikola Babić, koji na 36 sekundi pre kraja utakmice donosi i treće izjednačenje za potpuni muk u sportskom centru u Trsteniku. To ipak nije bio konačan rezultat jer su domaći na 13 sekundi pre kraja ipak došli do prva tri boda u novoj sezoni. Junak utakmice bio je golgeter Trsteničana Predrag Vasić, strelac pet pogodaka.

Narednog vikenda u sportskoj hali u Aleksincu u okviru 3.kola dolazi ekipa KMF ''BOR'' iz istoimenog grada.