Rezultati 8. kola Opštinske lige u fudbalu

Tempo5:3OFK Rutevac 1908
 Borac1:4Ratar
 Vukašinovac6:2OFK Sloga

Fk Pobeda Jakovlje - Fk Jastrebac (Tešica) 0:5 (0:2)

Iznenađujuće ubedljiva pobeda gostiju, ali sasvim zaslužena, jer su dominirali na skoro svim pozicijama na terenu. Ovo je ujedno i prvi poraz domaće ekipe u ovoj sezoni, i najubedljiviji još od sezone 2013/14, kada je gostovalo "Jedinstvo" iz Bobovišta.

Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav rezultat. Očekivala se teška utakmica i borba se u prvim minutima vodila na sredini terena.

Gosti dolaze do vođstva sredinom poluvremena prodorom po desnoj strani i golom sa nekih pet metara. Već u sledećem minutu povećava se vođstvo nakon greške golmana "Pobede".

Domaća ekipa se i ranije suočavala sa lošom igrom u prvom poluvremenu na svom terenu i često su uspevali da preokrenu rezultat u svoju korist, ali ovoga puta to nije bio slučaj.

Već početkom drugog poluvremena gosti stižu do tri gola prednosti, čime su gotovo sigurno osigurali trijumf. Do kraja utakmice još dva gola u mreži domaćih i konačnih 0:5 za goste iz Tešice.

Odavno igrači "Pobede" nisu pružili lošiju partiju.

Sledeće kolo je prilika za popravni kada ćemo gostovati istoimenom klubu iz Gredetina.