Aleksinački kik-bokseri osvojili medalje

20.12.2012.

U nedelju 16.12.2012. godine održano je takmičenje u Kik Boksu.
Za Kik Boks Klub Aleksinac u disciplini K1 nastupilo je 4 takmičara i svi su osvojili po medalju.

U disciplini low kick nastupilo 70 takmičara za prvenstvo Srbije i 70 takmičara u disciplini K1 za prvenstvo centralne Srbije.Prikazane su izuzetne borbe i tehnika.

Za Kik Boks Klub Aleksinac u disciplini K1 nastupilo je 4 takmičara i svi su osvojili po medalju posle napornih borbi:

Lazar Ćirković (zlato),

Ružica Stojanović (srebro),

Uroš Janković (srebro),

Filip Atanasković (bronza)

Kik boks klub Niš osvojio je 3 pehara na K1 Prvenstvu centralne Srbije i tako zaslužio titulu najuspešnijeg kluba u zemlji.

Niški klub osvojio je pehar za najbolji klub Prvenstva, pehar za najuspešniji klub u centralnoj Srbiji za 2012. godinu, dok je pehar za najboljeg borca Prvenstva osvojio takođe takmičar ovog kluba Novak Radulović.

Nišlije su sa 12 takmičara koji su učestvovali na ovom takmičenju osvojili čak 11 medalja.

Osvajači zlatnih medalja su: Milovan Petković, Vesna Pauljesković, Novak Radulović, Lazar Stojanović, Stefan Paunović i Nina Stajković, dok su dobitnici srebrnih medalja: Darko Stevanović, Ivan Aksić, Milan Sibinović.

Pored zlata i srebra, niški kikbokseri iz Aleksinca doneli su i bronzano odličje, a zaslužni za ove medalje su: Vukašin Obradović i Uroš Todorović.

Završeni su i mečevi polufinala i finala Prvenstva Srbije u disciplini low kick, a kikbokseri iz Niša osvojili su čak 5 medalja.

Dobitnici srebrnih medalja su u ovoj disciplini su: Milica Vučić i Vesna Pauljesković, dok su bronzane medalje osvojili: Pavle Pantović, Aleksandar Stefanović i Milovan Petković.

Andrijana Janjić i Nemanja Stanković iz kluba mešovitih borilačkih veština MMA „Iron“ Vranje, osvojili su dve srebrne medalje, na prvenstvu centralne Srbije za pionire, kadete, juniore i seniore u disciplini K-1, u „B“ klasi.

- Nemanja Stanković je učestvovao u kategoriji do 67 kg. U polufinalu savladao je Uroša Todorovića iz KBK Niš. U finalu je izgubio od Predraga Miloševića iz KBK Crne Kobre.

Andrijana Janjić je u finalu izgubila od Jovane Janković iz KBK Vlasotince.

Ovo je naše vatreno krštenje, prvi put smo izašli kao klub u kik boksu na jednom zvaničnom takmičenju, osvojili dve srebrne medalje što je za nas veliki uspeh – navode Zoran Mladenović Žilka i Slađan Stanojković Prike, instruktori u klubu.

Po takmičarskom kalendaru Kik boks saveza Srbije, ovo je bilo poslednje takmičenje u sezoni 2012.

# boks Kik boks Aleksandar Stefanović Darko Stevanović Lazar Ćirković Uroš Janković prvenstvo Srbije borilački sportovi