Алексиначке вести - новости Алексинац
Претрага

Првенство јужне и источне Србије Шотокан карате федерације Србије

15.03.2015. Душан Стевановић

У Алексинцу је јуче одржано Првенство јужне и источне Србије Шотокан карате федерације Србије

На турниру је наступило 19 клубова са 300 такмичара

Најуспешнији клуб првенства јужне и источне Србије српске карате федерације је Вилин Град из Ниша, са освојених 22 златних медаља 12 сребрних и 7 бронзаних што је укупно 41 медаља

Друго место је заузео клуб из Ресавице, са освојених 10 златних 4 сребра и 3 бронзе што је укупно 17 медаља

Треће место у генералном пласману припало је карате клубу Елид Ниш који је освојио 8 златних 4 сребрне и 4 брозане медаље

КК Шуматовац је наступио са 35 такмичара, у 35 појединачних наступа и 4 ката тима.

Најуспешнија такмичарка КК Шуматовац је Стаменковић Александра која је освојила 2 златне медаље и то 1 појединачно и 1 екипно у ката тиму.

КК Шуматовац је освојио 26 медаља, 5 златних 12 сребрних и 9 бронзаних медаља.