Пораз кошаркаша Напретка

22.02.2015. Пише Душан Стевановић

Иако је водио до последњег минута, Напредак из Алексинца ипак је изгубио бодове у Великој Плани, резултатом 98:96.

Домаћин је боље отворио утакмицу и добио обе четвртине у првом полувремену. На одмор се отишло при резултату 46:39 за Плану Хардекс.

У другом полувремену кошаркаши Напретка су се тргли. Сустигли су разлику домаћина и чак прешли у вођство. Водили су до 40 минута, када је домаћин преузео иницијативу и повео са 98:96.

Искусни Траловиић преузима одговорност, шутира тројку, али и промашује. Резултат остаје 98Ч96.

Највише кошева за екипу Напретка постигли су Миладиновић 20, Стаменковић 15, Воркапић и Траиловић по 13 и Шикман 11.

У домаћој екипи Вранић је дао 25, а Ковачевић 21 поен.

У овом колу догодила су се још нека изненађења. Беовук је изгубио од Здравља у Лесковцу са 94:74, а Сремска Митровица од Пролетера са 87:57.

Пирот игра са Војводином у недељу, на домаћем терену. У колико и он изгуби, овај пораз Напретка биће без већег значаја.

# кошарка Напредак КК Велика Плана Лесковац Здравље КК Пирот КК Сремска Митровица