27.06.2016. Милан Милојевић

Слога (Корман) – Ратар (Горња Пешчаница) 3:0 (1:0)
Јединство ГВД (Грејач) – Слога (Корман) 7:1 (3:1)

Јединство ГВД (Грејач) – Слога (Корман) 4:2 (1:0)

Стрелци: 1:0 Димитријевић 44. минут, 2:0 Милошевић 55. минут, 2:1 М.Анђелковић 61. минут (К.У.), 2:2 Стојановић 63. минут, 3:2 Стоилковић 76. минут, 4:2 Вукадиновић 87. минут

Спуштена је завеса на ову сезону Општинске Фудбалске Лиге. Одиграно је велико финале између екипа које су највише и приказале у досадашњем току првенства. Посебно је била доминација у баражу, где су обе екипе релативно лако добили своје противнике. Утакмица је у потпуности задовољила преко пет стотина ватрених навијача.

Кренули су условни домаћини на овој утакмици офанзивно. Већ у 8 минуту велика прилика за најбољег играча и најбољег стрелца првенства Вукадиновића, али искусни голман Корманаца Стојковић парадом спашава свој тим. Опет су играчи Јединства створили добру прилику у 22 минуту када је Милошевић уместо да лобује истрчалог Стојковића шутира високо преко гола. Шест минута касније добра прилика и за Корманце, али Пешићев шут брани Спасић. У 34 минуту Милан Анђелковић из слободног ударца лепо шутира, али Спасић голман Јединства поново је на висини задатка.

Када се очекивао крај првог дела игре Димитријевић одлично шутира са неких двадесет метара, лопта погађа место где се спајају пречка и статива и ерупција одушевљења на трибинама Рударевог стадиона 1:0 за Јединство.

Друго полувреме креће добром приликом Корманаца у 53 минуту. Стојановић одлично проналази Пешића, овај шутира, али Спасић тек из другог покушаја отклања опасност испред свог гола. Из једне гужве у шеснаестерцу Слоге у 55. минуту најбоље се сналази Милошевић и повећава предност своје екипе на 2:0 поред укопаног Стојковића. Још једном данас бројчани навијача Јединства се радују.

Само пет минута касније пенал за Слогу. Лопти је пришао Милан Анђелковић и сигурним ударцем враћа наду својој екипи да могу до изједначења. Само два минута касније оно се и десило. Смушеност у шеснаестерцу Јединства користи искусни Стојановић и доноси велику радост својој екипи.

Све до 76 минута играло се на средини терена. А онда се десио можда и преломан тренутак меча. Слободан ударац за Јединство са ивице шеснаестерца искоса са десне стране извео је Стоилковић. Висок лук и одсјај сунца чине да искусни Стојковић направи велики кикс и поклони вођство играчима Јединства.

До краја утакмице играчи Слоге нису могли да се опораве од шока, грешили су у додавањима. То је ишло на руку данас доброј екипи Јединства, која је до краја успела да из најлепше акције на утакмици преко Вукадиновића дотуче противника три минута пре краја меча и тако обезбеди себи место да од јесени играју у већем рангу такмичења.